100 ezer köbméter iszapot kotornak ki a Balaton fenekéről

Novemberben folytatódhatnak a Balaton mederkotrási munkálatai.

A Balaton kotrására a vízminőség védelme érdekében van szükség, az első ütemre, 100 ezer köbméternyi iszap eltávolítására a forrás rendelkezésre áll, jelentették be a  Balaton Fejlesztési Tanács legutóbbi ülésén.

A tervek szerint a munkák a következő években is hasonló nagyságrendben folytatódnak majd.

A 2019-es algavirágzás kiváltó okainak megszüntetéséért tavaly III. fokú vízminőség-védelmi beavatkozást rendelt el a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, és sok évnyi kihagyás után ismét kotorni kezdték a Balatont.

Akkor mintegy 14 hektárnyi területéről csaknem 90 ezer köbméternyi mederiszapot távolítottak el.

A hidromechanizációs kotrás lényege, hogy a vízzel együtt a lágy iszapot is kitermelik. Ez a kevert anyag csővezetéken keresztül jut el a lerakóhelyekre, ahol ülepedik. A víz az ülepedés után visszafolyik a Balatonba, a szárazanyag pedig visszamarad a tárolótérben.



Forrás: 24.hu

Kapcsolódó

Siófokon immár két kormányablak működik

Mára kiépült a kormányablakok hálózata, több mint hat és fél millió ember él Magyarországon olyan települ
Elolvasom

Büntetőfékezésből támadt verekedés Veszprémben

Egy áruház parkolójában verekedett össze két férfi - közölte a police.hu. - - Egy közlekedési konflikt
Elolvasom

200 ezer fát ültettek el a Nemzeti Faültetés Napján

A Nemzeti Faültetés Napja – 2026 ültetési ünnep keretében közel 200 000 fát ültettek el 200 helyszínen ors
Elolvasom