110 millió forintnyi adót trükközött el egy balatonlellei cég

Az ügyészség súlyos retorziókat helyezett kilátásba.

A Somogy Vármegyei Főügyészség költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat azokkal a férfiakkal szemben, akik fiktív számlákkal csökkentették a cégük által fizetendő általános forgalmi adót – írja közleményében a Somogy Vármegyei Főügyészség.

A vád lényege szerint a hetvenes éveiben járó férfi volt a hulladékfeldolgozással foglalkozó cég ügyvezetője, amelynek vezetésében fiatalabb unokatestvére is közreműködött.

A terheltek a gazdasági társaság költségei elszámolásához nem rendelkeztek megfelelő számlákkal, ezért elhatározták, hogy a költségek alátámasztására valótlan számlákat szereznek be, aminek lebonyolítását az unokatestvér intézte.

A fiatalabb vádlottnak ismeretlen személy juttatta el a több cég nevében kiállított, valótlan alvállalkozói számlákat, amiket aztán az ügyvezető vádlott szerepeltetett a gazdasági társaság könyvelésében.

Mivel a számlákon feltüntetett gazdasági események nem a számlákon szereplő cégek között történtek meg, ezért azok felhasználása az általános forgalmi adó bevallási és befizetési kötelezettség elkerülését szolgálta.

A vádlottak magatartásukkal a 2021-2022. években közel 110 millió forint összegű vagyoni hátrányt okoztak az állami költségvetésnek.

Az ügyészség a Kaposvári Törvényszékre benyújtott vádiratában a vádlottakkal szemben börtönbüntetés, közügyektől eltiltás és pénzbüntetés kiszabását, míg a gazdasági társasággal szemben vagyonelkobzást indítványozott.


Forrás: hirbalaton.hu

Kapcsolódó

Új versekre fókuszáló estsorozatot indít a balatongyöröki könyvtár

Új sorozatot indít útjára a balatongyöröki Bertha Bulcsu Művelődési Ház és Könyvtár. A Miért szép? címmel
Elolvasom

Egy kivételével az összes magyar borvidéken megjelent a pusztító szőlővészt

Az aggasztó helyzetről az agrárminiszter számolt be a közösségi oldalán. - - Az ország 22 borvidékéből
Elolvasom

A bántalmazottak kézjelzését mutatta egy nő egy balatonboglári étteremben, a rendőrök elvitték a párját

A pincér vette észre az áldozat jelzését Balatonbogláron - számolt be a police.hu. - - Egy balatonbogl
Elolvasom