15 hektáron is leéghetett a nádas Balatonszentgyörgynél

15 hektáron is leéghetett a nádas Balatonszentgyörgynél

Kigyulladt a nádas hétfőn Balatonszentgyörgy mellett, a 76-os főúttól nem messze. Eleinte két hektáron terjedtek szét a lángok, melyek megfékezésén a keszthelyi és a pacsai hivatásos tűzoltók fáradoztak – adta közre a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.

A munkálatokat erős szél nehezítette és, hogy lápos, mocsaras területen kellett beavatkozni.

Mocsárjárót is bevetettek a helyszínen, ahol a keszthelyi, a pacsai és a marcali hivatásos tűzoltóknak a Somogy megyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett az esti órákra sikerült megfékezni a lángokat. A tűz mintegy tíz-tizenöt hektáron emésztette fel a növényzetet.

A RTL Klub híradását videóval itt tekintheti meg.


Kapcsolódó

A veszprémi várnegyed 800 éves palotakápolnáját és Szent Imre fogadalmának helyszínét is felfedezhetjük az Építészet Ünnepén és Éjszakáján

Építészek kalauzolják a látogatókat a veszprémi várnegyed különleges épületeiben és kertjeiben a 2. Építés
Elolvasom

Rugóskéssel raboltak a balatoni diszkóban

A Kaposvári Járási Ügyészség minősített rablás bűntette miatt emelt vádat három fiatalkorú fiúval és fiata
Elolvasom

Ismét közlekedhetnek a vonatok a Szabadbattyán-Balatonfüred szakaszon

Ismét közlekedhetnek a vonatok a Szabadbattyán-Balatonfüred szakaszon, miután elkészült a 29-es vasútvonal
Elolvasom