2022-ben is Húsvétkor kezdődik a balatoni hajózási szezon

2022-ben is Húsvétkor kezdődik a balatoni hajózási szezon

Idén is Húsvétkor nyitja meg a hajózási szezont a Balatoni Hajósási Zrt. (BAHART) a hagyományokhoz híven. Ekkor indulnak majd útjukra az első menetrendi- és sétahajók, az utasoknak pedig különböző meglepetésekkel és változatlan jegyárakkal kedveskedik majd a vállalat – írja a hirbalaton.hu.

Az indulásig hátralévő időszakban a hajók felkészítése és felújítása folyik, amire a tavalyi évhez hasonlóan idén is kiemelt forrásokat biztosít a cég.

A Balaton és a hajózás töretlen népszerűségét mutatja, hogy az év eddig eltelt részében a szállított utasok száma 20 százalékkal felmúlja a tavalyi év hasonló időszakát.

A kompok jelenleg is óránként közlekednek Szántód és Tihany között. Ha a forgalom szükségessé teszi, mentesítő járatok is indulnak.


Forrás: hirbalaton.hu
Fotó: Pixabay

Kapcsolódó

Ma kezdődik Veszprémben az Utcazene Fesztivál és vele a Food Truck Show

Július 23. és 25. között ismét összeér Veszprém két kedvenc nyári rendezvénye: az Utcazene Fesztivál és a F
Elolvasom

22 galéria érkezik a Füred Art Weekre

A szervezők rekordszámú látogatóra számítanak. - - Értékes műkincsekkel újra Balatonfüredre költözik a
Elolvasom

Új rendőrfőkapitányt neveztek ki Veszprémben

Rendészeti vezetői kinevezésekről és megbízásokról döntött Pósfai Gábor belügyminiszter - közölte a Belügym
Elolvasom