31 embert kellett kimenteni a Balatonból a hétfői viharban

31 embert kellett kimenteni a Balatonból a hétfői viharban

A hétfői II. fokú viharjelzés ideje alatt a Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság kollégáit tizenháromszor riasztották és összesen harmincegy személyt kellett a partra segíteniük. Az elmúlt harminc évben ez jelentette a legtöbb kimentett embert egy nap alatt – írja a police.hu.

A Balatonon a viharos szél miatti hullámzásban délután és az esti órákban vitorlásokkal, SUP-okkal és gumimatraccal kerültek veszélybe, a bajbajutottak a vízirendőrök segítsége nélkül nem tudtak volna biztonságosan partot érni.

A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság felhívja a figyelmet, hogy amennyiben a Balaton vízfelületén bajba kerülnek vagy bajba jutott személyt, személyeket észlelnek, tegyenek bejelentést az ingyenesen hívható 1817-es segélyhívó telefonszámon!


Fotó: Varga György / MTI

Kapcsolódó

Már a Balatonfüred-Csopaki borvidéken is megjelent az aranyszínű sárgaság betegsége

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma a Balatonfüred-Csopaki és az Egri borvid
Elolvasom

Új rendelet vonatkozik a dohányosokra Balatonfüreden

A város képviselő-testülete egy friss rendelettel vetett véget a dohányboltok előtt kialakult kocsmai hangu
Elolvasom

Zamárdiban marad a STRAND Fesztivál

Zamárdi közgyűlése döntött arról, hogy a következő négy évben biztosan a város és annak szabadstrandja ad o
Elolvasom