1. Fonyód
Az egész Balaton egyik legkedveltebb kikötője, de a déli parté biztosan. Csodás kilátás nyílik a Badacsonyra és a környező tanúhegyekre. A kikötő mára már nem csak hajózási célokat szolgál a városban, de fontos turisztikai csomópontként is funkcionál. A móló mellett közvetlenül pedig számos retro hangulatú büfé kínálja strandételeit.
2. Balatonfüred
A híres Tagore sétány legelejéről (vagy ha úgy tetszik a legvégéről) nyílik Bahart mólója, két oldalán vitorlásokkal szegélyezve, amely minden füredi sétának szinte kötelező állomása. A víztükör túloldalán halványan sejlenek fel a szelíd, somogyi lankák, jobbra pedig a Tihanyi-félsziget sziluettje tárul elénk. A sétányon főként éttermekbe, kávézókba és ruhaboltokba futhatunk bele.
3. Balatonmáriafürdő
Szintén gyönyörű panorámával kecsegtet a balatonmáriafürdői móló, amely gyakorlatilag a Bernáth Aurél sétány “meghosszabítása” és majd fél kilométer hosszan nyúlik be a tóba, ezzel a déli part egyik leghosszabbja. A vulkanikus eredetű tanúhegyek látványa és az embert körülölelő masszív víztömeg egy pillanat alatt nyugtatja meg a hétköznapokból kiszakadni vágyókat. Közvetlenül a kikötőben a település legfelkapottabb családi étterme a Port étterem található, de a szintén híres Florida fagyizó is csak pár perc séta innen.
4. Keszthely
A nyári éjszakák centruma Keszthelyen is egyértelműen a városi kikötő. Romantikus séták, nagy beszélgetések és kiadós borozások helyszíne az itt található pavilonsorral egyetemben, de a városi strand is szinte a móló tőszomszédságában helyezkedik el. Itt minden gasztronómiai igényre akad egy egység, ahol könnyed, olaszos vagy éppen hagyományos magyaros fogásokat fogyaszthatunk el.
5. Szigliget
1935-ben épült Szigliget első, fa cövekeken álló mólója, melynek rövid életére egy nagyobb jégzajlás tett pontot. Ezután épült meg a mostani kikötő alapja, de immár kőből. A közelben étterem is van, sőt nemrégiben nyitotta meg kapuit egy új gin bár, így nem csoda, hogy a móló áll a település életének középpontjában.
+1. Tihany
Tihany ikonikus kikötője karcsú negyedkörívben csatlakozik a szárazföld vonalához. 1909 és 1911 között épült Káli Nagy Dezső tervei alapján. Távolról szemlélve talán az apátság felé vezető Pisky sétányról mutat a legszebben. Oda egy emelkedős sétával jutunk fel, de az árusok és fagyizók széles kínálata miatt megéri ezt az utat megjárni.