1. Pulzáló fények
1989 novemberében Kositzky Attila ezredparancsnokot riasztották egy furcsa, pulzáló fény detektálására, ami a radaron nem mutatkozott. A Balatontól nyugatra, Nagykanizsa és Zalaegerszeg felől szintén észleltek különös fénypontokat aznap este, sőt még az éppen arra pásztázó szentgotthárdi polgári meteorológiai radar kijelzőjén is fénysebességgel haladó spirálalakok jelentek meg. A pilóta a jelenségeket egy ferihegyi repülőgépen kint felejtett felszálló fényszórónak, illetve a műveletben résztvevő, úgynevezett elfogó gépek hajtóműveinek tulajdonította, ám állításait a másnap kérdezősködő újságírók szkepszise fogadta.
2. Szakrális sziget a tó mélyén
Hajmeresztő cikk látott napvilágot az Ifjúsági Magazin egy 1983-as számában Csontos Tibor tollából, amely egy elsüllyedt szigetről ír a vízfelszín alatt 5-8 méterrel, ráadásul szinte pontosan a Balaton mértani középpontján. A cikk geometriai összefüggést feltételez a magyar tenger körül elhelyezkedő templomromok között, melyeknek gócpontjában ez a teoretikus sziget áll. Az egykori templomokat pedig egyfajta különleges hírközlési lánc elemeinek sejteti. Hogy ennek mekkora valóságalapja lehet az persze erősen kérdéses, elméletként viszont mindenképp érdekes lehet.
3. Csészealjak Veszprém megye égboltján?
A Veszprémi Napló hasábjain 1991-ben közöltek egy írást, amely több, egymástól független szemtanú leírásáról számol be egy azonosítatlan repülő tárgy kapcsán. A különböző, de nagyjából egy térségben található települések lakói egy semmihez sem hasonlítható repülő tárgyról nyilatkoztak az újság munkatársának telefonon, melyet mindannyian körülbelül azonos időpontban észleltek. A cikk itt olvasható:
4. A szénné égett éjjeliőr esete
1992 szilveszter éjjelén tragikus és egyben rejtélyes eset okán riasztották egy veszprémi múzeum igazgatóját az intézmény felsőörsi telephelyére, ahol az éppen szolgálatot teljesítő őr egyszerűen elégett az éjszakai műszak közben. Épen maradt lábszárait leszámítva teljes teste elszenesedett, ám, ami még ennél is furcsábbá teszi a történteket, hogy a szék kivételével, amin ült, a környező berendezési tárgyakon semmilyen elváltozás nem volt megfigyelhető. Tűz, gyújtogatás lehetősége fel sem merült. A leggyakrabban előforduló magyarázat a gömbvillám, de teljesen biztosak persze ebben sem lehetünk.
5. A vízből előbukó fénygömb Siófoknál
Bizsók László festőművész siófoki észleléséről Kalmár János, a Magyar Ufókutató Szövetség elnöke számolt be az RTL Klub egyik műsorában. Bizsók egy fénylő gömbalakot látott kiemelkedni a Balaton hullámai közül. Ez az élmény akkora hatást gyakorolt rá, hogy a megfelelő szakirodalom beszerzése után meg is alakította fent említett szervezet siófoki csoportját.
+1. A várpalotai Fajdas-hegy lezáratlan aktái
1992. január 3-án több szemtanú látott egy hangtalan, szürkés gömböt mintegy 200 méteres magasságban Hajmáskér irányából a Várpalota feletti lőtér irányába szállni. Ezt kisvártatva egy hatalmas füstoszlop követte, mely a Fajdas-hegyről csapott fel, ám a kiérkező tűzoltók csak a fejüket tudták vakargatni a szabályos köralakzatban megperzselődött aljnövényzet láttán. Az eset nagy port kavart, így pár nappal később a Honvédség Szentkirályszabadján tartott sajtótájékoztatót, melynek során – feltételezéseik bemutatása mellett – elismerték, hogy nincs egzakt válaszuk az ügy minden egyes részletére.