65 millió forintért kelt el Rippl-Rónai Kunffy Lajosról készített portréja

65 millió forintért kelt el Rippl-Rónai Kunffy Lajosról készített portréja

Rippl-Rónai József Kunffy Lajosról készített portréja 65 millió forintért kelt el, a kortársak közül pedig Keserü Ilona Táj című festményéért fizették a legmagasabb árat, 40 millió forintot a Virág Judit Galéria téli aukcióján.

A galéria keddi közleménye szerint a hétfő esti aukción csaknem 200 tétel került kalapács alá, köztük a magyar festészet legnagyobb alakjainak mesterművei. Rengeteg online licit érkezett, néhány tétel licitháborút váltott ki: Szőnyi István Szürke Duna című festménye a kikiáltási árat megduplázva 24 millió forintnál állt meg, de Scheiber Hugó vitorlásaiért is az eredeti összeg háromszorosát adták.

Új tulajdonosa 65 millió forintot fizetett Rippl-Rónai József egyik festményéért, Kunffy Lajos portréjáért. Mint írták, az alkotás értékét növelte, hogy a festőzseni jó barátját örökítette meg: a két művész, Kunffy és Rippl-Rónai együtt kalandozta végig Párizst, majd hazatérve gyakran lefestették egymást, valamint feleségeiket is.

Kiemelték, hogy Keserü Ilona Táj című hatalmas, nyolcszögletű, pulzáló, az érzékiség és a női test szépségét is ünneplő festménye 40 millió forintot ért el, felvéve a versenyt a klasszikus alkotásokkal.

Harminckét millió forintot ért az árverésen Kmetty János Városligeti táj című festménye. Idősebb Markó Károly egyik remekművéért, a Rhodopis cipőjéért 17 millió forintot fizettek, és hétmillióról szintén 17 millió forintig menetelt Nádler István életművének egy kulcsdarabja, az 1990-es évek végén készült M. No. 16. című monumentális festmény.

Tizenegy millió forintnál ütötték le Scheiber Hugó Táncosnők című alkotását, Nagyvárosi utca vörös ég alatt című festménye 3 millió forintról indult és 7 millió forintért kelt el, Vitorlások című munkája pedig még nagyobb emelkedést ért el: 1,9 millió forint kikiáltási árról startolva 6 millió forintnál ütötték le.

Iványi Grünwald Béla Vonat az éjszakában (Balatonlelle) című képe 2,4 millió forintos kikiáltási árral került az aukcióra és meg sem állt 10 millió forintig.

A közlemény szerint a magyarországi aukciók történetében most először fordult elő, hogy bitcoinnal is lehetett fizetni egy tételért, ráadásul egy olyan műért, amely mesterséges intelligencia közreműködésével készült és Ordinals formájában felkerült a Bitcoin blokkláncra is. Weiler Péter Újratervezés sorozatának cím nélküli darabjára a 950 ezer forintos licit lett a befutó.


Forrás: MTI
Fotó: MTI / Kocsis Zoltán

Kapcsolódó

Sarokcsiszolóval esett a trezornak a botcsinálta betörő Kaposváron

A Kaposvári Járási Ügyészség lopás kísérlete miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, akinek kitartó pr
Elolvasom

101 új mentőautóval bővül az Országos Mentőszolgálat flottája 2026 elejéig

Jövő év elejéig 101 új mentőkocsi áll szolgálatba az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) egységeinél, ezzel foly
Elolvasom

Nyílt napokat tart a Folly Arborétum

Különleges megmozdulással indítja az új esztendőt a legendás növénykert. - - Az iskolai szünet második
Elolvasom