7 dolog, amit érdemes tudni, ha kutyával indulunk nyaralni

7 dolog, amit érdemes tudni, ha kutyával indulunk nyaralni

Ha nyár, akkor nyaralás – ez sokak számára egyértelmű. A kutyások számára ennél azonban egy kicsit bonyolultabb a képlet, főleg akkor, ha valaki még nem gyakorlott kutyatartó, esetleg épp az első nyarát tölti együtt a kedvenc négylábújával. Ilyen esetben számtalan kérdés merülhet fel a tudatos gazdikban, de pánikra semmi ok! A következőkben mindent elmondunk, amit tudni érdemes a közös nyaralásról. Ha pedig ezek ismeretében valaki úgy dönt, hogy inkább mégsem viszi magával a kedvencét, arra is adunk pár tippet!

Kezdjük a tervezéssel!

Ha valaki kutyával indul útnak, akkor kétségtelen: a nyaralás sokkal több tervezést igényel majd. Először is érdemes megnézni, hogy milyen idő lesz: ha túl nagy a forróság, akkor egy kutya csak szenved városnézés közben a betonon, úgyhogy inkább időzítsük máskorra a kiruccanást. A szállásfoglalás során semmiképp se felejtsük el megkérdezni, hogy a hely kutyabarát-e! Ha pedig már úgyis egy helyivel beszélgetünk, tőle érdeklődhetünk afelől is, hogy mennyire vannak kutyabarát lehetőségek – strandok, éttermek, kávézók – a környéken.

Ha nemzetközi túrára indulunk, akkor a legjobb, ha néhány héttel az utazás előtt elmegyünk állatorvoshoz is. Tőle plusz tanácsokat kérhetünk, például hogy az egyes országokban milyen előírások vonatkoznak a kutyák beutazására, de adhat egy bizonyítványt is a kutya aktuális egészségéről. A mikrochip mostanra már mindenhol szükséges, de ezt talán mondanunk sem kell.

7 dolog, amit tudnunk kell, ha kutyával nyaralunk

Ha a kutyánkkal indulunk útnak, nem elég csak bepakolni a kutyaeledelt és a kedvenc játékát: ennél azért felkészültebbnek kell lennünk. Mondjuk, hogyan!

A rutin fontossága

Amikor a kutyánk egy teljesen új szituációba kerül, az stresszt okozhat a számára. Éppen ezért próbáljuk az minél inkább minimalizálni! Ezt megtehetjük azzal, ha ragaszkodunk a mindennapi rutinjához: ugyanakkor sétálunk, ugyanazt a kutyaeledelt adjuk neki, ugyanakkor kelünk és fekszünk.

Szokásos étrend

És ha már rutin és kutyaeledel: fontos, hogy a kedvencünk ugyanazt a kosztot kapja, mint otthon. Nyaralás közben hajlamosabbak lehetünk egy kicsit lazább gazdiként viselkedni, de ez ne azt jelentse, hogy például kap a mi ételünkből. A sok izgalom egyébként is gondot okozhat a pocakjukban, ne tegyünk rá még egy lapáttal!

Egyedüllét

Szervezzük meg úgy a programokat, hogy a kutyusunkat ne kelljen egyedül hagyni egy teljesen új helyen, egy egészen ismeretlen közegben! Próbáljunk mindent úgy időzíteni, hogy neki és nekünk is kényelmes legyen a pihenés!

Box, a megmentő

Van egy megoldás, ha mégis egyedül hagynánk nyaralás alatt a kedvencünket, ám erre jó előre – az utazás előtt hónapokkal – el kell kezdenünk felkészülni. Ez pedig nem más, mint a box. Ha megszerettetjük vele a boxot – úgy, hogy huzamosabb időn át pozitív élményekkel töltjük fel neki – akkor ez olyan lesz számára, mintha az otthon egy darabjának biztonságát élvezné. Így ha magunkkal visszük, bármikor bátran bennehagyhatjuk egy rövidebb időre.

Az otthon illata

Sokat segíthet az is, ha magunkkal viszünk valamit, ami az otthon illatát hordozza. Ez lehet egy kedvenc pléd, törölköző vagy egy játék is, a lényeg, hogy emlékeztesse őt az otthonra. Szuper módszer a megnyugtatásra!

Kutyás strandok

A kutyás strand a gazdik és a kis kedvencek számára is remek szórakozás lehet, hiszen együtt fürödhetnek, pihenhetnek, kikapcsolódhatnak. Érdemes viszont észben tartani, hogy amikor a kutyák a nyári forróság idején fel tudnak frissülni a hideg vízben, akkor teljesen felpörögnek. Ilyenkor a gazdinak nagyon résen kell lennie, mert a négylábúak lehet, hogy túl hevesen kezdenek el egymással játszani ebben a túlpörgött állapotban. Célszerű valamilyen játékot vinni magunkkal, amiért úszhatnak a vízben – és közben elfáradhatnak.

Figyeljünk a változásokra!

Ez persze az év minden szakában igaz, nem csak a nyaralás során, de akkor fokozottan: figyeljük, hogy észreveszünk-e valamilyen változást a kedvencünkön! Ha úgy látjuk, hogy furcsán viselkedik, keressük fel az orvosát telefonon! Amennyiben pedig extrém módon viselkedik, helyben is érdemes ellátogatni egy szakemberhez, amint tudunk.

Ha mégsem vinnénk…

Persze akkor sincs vége a világnak, ha úgy döntünk, még nem állunk készen, és mégsem visszük magunkkal a kutyánkat a nyaralásra. Ebben nincs semmi szégyellnivaló, a fentiek alapján jól látszik, hogy ez nem egy könnyű műfaj. Ilyen esetben megkérhetünk egy barátot vagy rokont, hogy nem vigyázna-e rá szívesen vigyáz. Ha valaki vállalja, akkor már csak az a fontos, hogy előtte többször is találkozzanak, hogy jobban megismerkedjenek. Az sem hátrány, ha időt töltenek együtt azon a helyen, ahol majd a felvigyázás történik.

Ha nem találunk ilyen ismerőst, akkor pedig maradnak a kutyapanziók. Szerencsére ma már több ilyen is kínálkozik, bőven tudunk válogatni. Ne döntsünk viszont hirtelen! Szerezzünk be információkat ismerősöktől vagy esetleg netes értékeléseket, mielőtt kiválasztjuk, hol hagyjuk a kutyusunkat.

Kapcsolódó

Tavaszi megújulás: friss színek, új lábbelik és végtelen kényelem

Ahogy közeledik a tavasz, a természet színei újjáélednek, a napfény egyre melegebbé válik, és mi is szívese
Elolvasom

Mindennek a kulcsa a megfelelő kommunikáció

Amikor év vége van, akkor több szempontból is elérkezik az elszámolás és az értékelés ideje. Ekkor a munkav
Elolvasom

A minőségirányítás szerepe az iparban

A minőségirányítás minden ipari területen, így az autóiparban is kiemelt jelentőséggel bír. A fő feladata b
Elolvasom