Emeletes motorvonatok járhatják majd a balatoni vasútvonalakat

Húsz vasúti fejlesztésről született döntés a 2021-2027-es ciklust illetően. A korszerűsítési munkálatok, amelyek a tervek szerint a balatoni vonalakat is érintik, európai uniós forrásokból valósulhatnak majd meg.

Az összesen 32 milliárd forintos ráfordítás a hazai közösségi közlekedés gerincét adó vasút infrastruktúrájának, szolgáltatásainak korszerűsítése, versenyképességének növelése mellett a magyar gazdaság élénkítéséhez is hozzájárul – közölte az Információs és Technológiai Minisztérium.

A kormánydöntésnek köszönhetően egyebek mellett megkezdődhet a Nyugati pályaudvar vágányhálózata és bevezető szakaszai rekonstrukciójának, a lajosmizsei és váci vonalak elővárosi célú fejlesztésének előkészítése. A Kis-Gellért hegyi alagút átépítése után a jövőben a Déli pályaudvarról emeletes motorvonatok közlekedhetnek majd Székesfehérvár és Tatabánya-Győr, a nyári idegenforgalmi főszezonban pedig a Balaton felé is.


Forrás: hirbalaton.hu

Kapcsolódó

Fűszag buktatott le egy sofőrt Somogyban

A Fonyódi Járási Ügyészség kábítószer birtoklásának bűntette és más bűncselekmény miatt nyújtott be vádirat
Elolvasom

3,8 milliárd forintot fordít az aranyszínű sárgaság megfékezésére az állam

A kormány 3,8 milliárd forintot fordít a szőlő aranyszínű sárgaság megfékezésére. Az intézkedéssor célja a
Elolvasom

Lopott bankkártyával vásárolt egy sümeg környéki férfi

A Tapolcai Rendőrkapitányság befejezte a 30 éves Sümeg környéki férfi ügyében folytatott vizsgálatot - írja
Elolvasom