Tarolt a BAHART május első hétvégéjén

Rekordot döntött az utasok száma a múlt hétvégén a Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) járatain. A társaság személyhajóin és kompjain mintegy 15 ezer utas fordult meg, így nem csoda, hogy nagy reménnyel tekintenek a 2021-es hajózási szezonra, amelyben a tradíció és a modernizáció egyaránt főszerepben lesznek majd – olvasható a cég közleményében.

A BAHART felkészülten várta a vendégeket, nagy befogadóképességű személyhajókkal, katamaránokkal és 3 komppal szállította az utasokat. Május első hétvégéjén a BAHART településeket összekötő menetrendi hajójáratait és a sétahajó szolgáltatást mintegy 4.400 utas vette igénybe.

Az ekkor megszokott legforgalmasabb útvonal a Fonyód és Badacsony közötti volt, ahol mintegy 3.500 főt szállítottak a vállalat katamaránjai. Szántódrév és Tihanyrév közötti kompjárat szombaton rekordot döntött: közel 8000 fő, 900 kerékpár és 2.500 személygépkocsi vette igénybe a Balaton két partja között.

Ez a látogatószám nemcsak az idei évben számít kiemelkedően magas forgalomnak, hanem a korábbi évek hasonló időszakához mérten is. A teljes hétvégén összesen több, mint 10.000 fő és csaknem 3.500 gépjármű választotta a társaság kompjait.



Forrás: hirbalaton.hu

Kapcsolódó

Egy órán belül elfogták a tolvajt a füredi rendőrök

A balatonfüredi rendőrök gyanúsítottként hallgattak ki egy 28 éves tolvajt - írja a police.hu. - - Egy
Elolvasom

Madártani Egyesület: a vízimadarak etetése veszélybe sodorja az állatokat

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) arra kéri lakosságot, hogy semmivel ne etessék a ví
Elolvasom

Beleborult egy kocsi a Sióba

A tűzoltók egy embert emeltek ki a kocsiból - írja a Katasztrófavédelem oldala. - - Tetejére borulva
Elolvasom