Költözik a városi múzeum Füreden

Bezárta kapuit a füredi Blaha utcában található városi múzeum. A kiállított anyag nagyobb hányada az Esterházy-kastélyban, egy nyaralástörténeti kiállításon vehető majd szemügyre – írja a balatonfured.hu.

A helytörténeti gyűjtemény anyaga, kutatószolgálata egy új korszerű, erre a célra tervezett 400 négyzetméteres épületben a felsővárosrészbe kerül.

Amíg az új épületek felújítása illetve építése nem készül el a városi könyvtárban tárolják a gyűjteményt, a kutatómunka pedig online végezhető.

A Füred TV-nek a könyvtár és kulturális nonprofit kft. vezetői nyilatkoztak, amely itt tekinthető meg.


Kapcsolódó

Retro majális lesz Balatonlellén

Retro majálist tartanak Balatonlellén május elsején, délután 14 órától a Szabadtéri színpadnál - számolt b
Elolvasom

Bosszúból gyújtotta rá a faházat az ismerőseire egy várpalotai férfi

Többszörösen minősülő emberölés bűntettének kísérlete és más bűncselekmények miatt emelt vádat a Veszprém
Elolvasom

Elmarad a Pünkösdi Regatta

A tartósan sekély vízállás keresztülhúzta a szervezők számításait. - - Nem tartják meg idén a Balaton
Elolvasom