600 hektáron égett a Kis-Balaton nádasa

600 hektáron égett a Kis-Balaton nádasa

Hatalmas terület égett le vasárnap Sármellék közelében, a 76-os főút déli szomszédságában – tájékoztatta a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-t.

Kósi Zsolt beszámolója szerint a lángok az aljnövényzetet, nádast és kisebb erdős területeket pusztítottak el. A megfékezésükön hét zalai, somogyi és veszprémi település hivatásos és önkéntes tűzoltói dolgoznak.

A helyszínen 13 tűzoltóautóval, valamint mocsárjáróval voltak jelen a katasztrófavédelem erői, de a mocsaras területen a talajviszonyok, továbbá az erős szél jelentősen megnehezítették a munkájukat.

A szóvivő hozzátette: a nagy füsttel járó tűz miatt a katasztrófavédelem mobil laborja is végzett helyszíni méréseket, de a határértéket meghaladó károsanyag-mennyiség nem került a levegőbe.


Kapcsolódó

175 millió forint pályázati támogatást biztosít a könyvtárak részére 2026-ban az állam

A Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) 2026-ban is biztosítja a könyvtárak működését támogató forrás
Elolvasom

Megkezdődhet a kivitelezés a Veszprém-Ajka vasútvonalon

Megkezdődhet a kivitelezés a Veszprém-Ajka vasútvonal 150 méteres szakaszán - közölte a MÁV-csoport vezérig
Elolvasom

Csőr nélküli récéket fotóztak Szántódnál

A különös jelenség mögött talán egy félresikerült vadászat állhat egy szakértő szerint. - - A Balatono
Elolvasom