Újra látogatható a Kotsy-vízimalom

A páratlan környezetben található ipartörténeti bemutatóhely felújítás miatt 2017-től nem fogadott látogatókat. Közel 10 milliós uniós támogatás tette lehetővé a malomépület és a hozzátartozó eszközök megújítását.

Zalaszántón, az egykori tulajdonos, Kotsy Nándor  nevét viselő vízimalom az 1960-as évektől üzemen kívül állt. 2000-ben megvásárolta a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság.  Mint ipartörténeti látogatóhely 2005 óta fogadta a látogatókat egészen 2017-ig. Akkorra derültek ki  a 40-es 50-es évek kivitelezési hibái, amelyek nem kerültek felújításra. az elmúlt több mint 70 évben – írja a TV Keszthely.

A malomépületben számos régi használati tárgy kapcsolódik a malom történetéhez, működéséhez. Fotók, bárcanaplók szemléltetik a molnárok munkáját. Az egykori romos épület mára felújított fogadóépülete is sok látványt, érdekességet kínál, ahol épített modellen is látható a malom működése.

Kapcsolódó

A Jégvarázs színésznői érkeznek Balatonfüredre

A rendezvényen díjmentes a részvétel. - - Balatonfüreden az Annák éve powered by GLAMOUR programsoroza
Elolvasom

Ma kezdődik a Balatoni Filmzene Fesztivál Balatonalmádiban

Harmadszor rendezik meg a Balatoni Filmzene Fesztivált Balatonalmádiban a Kerényi Imre Kult Magtárban aug
Elolvasom

A Bakony erdeje szolgál díszletül a farkasgyepűi Színházerdő fesztiválhoz

Színházerdő címmel rendeznek színházi sorozatot a Veszprém vármegyei Farkasgyepű melletti erdőben augusztus
Elolvasom