Az évszázad bűnténye: lopott csónakkal próbált Olaszországba menekülni egy afgán férfi a Balatonról

Az évszázad bűnténye: lopott csónakkal próbált Olaszországba menekülni egy afgán férfi a Balatonról

A fiatalember Örvényesen lovasított meg egy csónakot, amivel állítása szerint a napfényes Itália felé vette az irányt a Balaton hullámain. Spoiler: nem sikerült neki.

A vízirendészek 2022. október 12-én 19 óra 43 perckor a Balatonszárszó előtti vízterületre siettek, mert bejelentést kaptak, hogy egy csónakos segítségért kiabál, mert nem tudott partra jutni – írja a police.hu.

Az intézkedés során a rendőrök megállapították, hogy a Németországban élő afgán férfi korábban Örvényesről tulajdonította el a csónakot, amivel elmondása szerint Olaszországig akart evezni. A 24 éves férfit – aki abban a hiszemben volt, hogy Csehországban tartózkodik – kimentették és előállították a Siófoki Rendőrkapitányságra, ahol eljárás indítottak ellene.



Forrás: police.hu
Fotó: police.hu

Kapcsolódó

Mesterséges szigetek a Balatonban? Régóta felmerülő téma, ám eddig még nem senki nem valósította meg

A vad ötlet még a kétezres évek elején is felmerült. - - Olyan régóta beszélnek róla, és olyan sokszor
Elolvasom

Minden idők legnagyobb műrepülő versenyét tartják a Balatonnál

A nagyszabású rendezvénynek a Hévíz-Balaton Repülőtér ad majd otthont szeptember 12. és 20. között. - -
Elolvasom

Strandolók vették észre egy idős nő holttestét a Balatonban

A vízimentők már sajnos nem tudták újraéleszteni az idős hölgyet. - - Holttestet találtak Balatonkene
Elolvasom