Megint leaszfaltozzák a veszprémi várba vezető utcát

Az előkészületek már a héten megkezdődnek – írja a 8200.hu.

Az aszfaltozáshoz kapcsolódó munkálatok zajlanak 2024 február 28. és máricus 4. között az Óváros téri forgalom irányító ponttól a Szent Mihály Főszékesegyházig bezárólag, ami időszakos forgalom lassítással jár.
2024. március 4-én reggel 6 órától előre láthatóan este 22 óráig a Vár utcát lezárják a gépjármű forgalom elől az aszfaltozási munkák miatt – tájékoztatott a kivitelező. 

A várnegyed teljes rekonstrukciója 2022-ben kezdődött el, az Európa Kulturális Fővárosa programévhez kapcsolódva leálltak a látványos munkálatok, most azonban ismét nagy lendülettel folytatódik a beruházás. 

2025-re összesen 35 ezer négyzetméter épített és 10 ezer négyzetméter szabad terület újul meg a várban a Veszprémi Főegyházmegye államilag támogatott beruházásának köszönthetően. A projekt első üteme már befejeződött: 18 épület homlokzati, tetőszerkezeti munkái készültek el, és megnyitottak több olyan kertet is, amelyet eddig nem tekinthetett meg a nagyközönség.


Forrás: 8200.hu

Kapcsolódó

Mázsányi diót loptak Somogyban, de nem jutottak túl messzire

A körzeti megbízottakat egy somogytúri gazda kereste fel szeptember 27-én késő este azzal, hogy dióültetv
Elolvasom

Vadnai Jonatán a világranglista 3. helyén, rekordmezőny a balatonfüredi ILCA Európa Kupán

Újabb bravúrt ért el Vadnai Jonatán: felkerült a Nemzetközi Laser Osztály Szövetség (ILCA) világranglistájá
Elolvasom

Fiatal zalai dílerek őrizetben

A zalaegerszegi rendőrök a DELTA Program keretében azonosították egy drogterjesztő hálózat tagjait, akik k
Elolvasom