A bővítésre kézenfekvő opció lehet, hogy a tetőtér beépítését válasszuk, ám azt, hogy a folyamatot miképp bonyolítjuk le, érdemes alaposan átgondolni. Bár elsőre jó ötletnek hangozhat ezzel tölteni a szabadnapokat, menet közben gyorsan kiderülhet, hogy a munka több kihívást tartogat, mint azt előzetesen gondoltuk.
Természetesen emiatt nem kell lemondani a bővítésről, viszont érdemes fontolóra venni bizonyos szempontokat. A cikk hátralevő részében a Costell Építő házbővítés témájában adott tanácsait mutatjuk be.
A tetőtér beépítése sok előnnyel jár
A tető alatti tér kihasználása nagyon is okos ötlet, hiszen ez az egyetlen olyan módszer a lakótér méretének növelésére, melynél nem veszítünk területet a kertből. Sőt, különálló melléképület építésére, plusz alapozásra vagy falak felhúzására sem lesz szükség.
A tetőtér beépítése egy rendkívül költséghatékony formája az élettér növelésének, és egy ilyen beruházás jelentős mértékben növelheti ingatlanunk értékét is. Emellett külön pozitívum, hogy egy egyébként kihasználatlan térséget tölthetünk meg élettel és funkcióval.
Ezekkel a kihívásokkal találkozhatsz a tetőtér beépítése során
A tetőtér beépítése a gyakorlatban sokkal összetettebb, mint amilyennek tűnik. Az alábbiakban a várható kihívásokat szedtük pontokba.
Generálkivitelezővel könnyű dolgod lesz
Érthető, ha a fentebb olvasottak alapján nem mernél egyedül belevágni az átalakításba. A folyamatot úgy teheted a legkönnyebbé, ha generálkivitelezőre bízod a feladatokat. Ebben a megoldásban egy szakértő csapat fogja elvégezni a munkálatokat A-tól Z-ig, így neked elég a végeredményre koncentrálni.
Ha bővítenéd a házadat, akkor mindenképp vedd fontolóra ezt a megoldást, hiszen ettől kényelmesebb opciót nehezen találsz.