Kedvezőbbé tették a borravaló adózását

Kedvezőbb lett a borravaló adózása idén, ugyanis a korábbinál több esetre érvényes az adómentesség – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az MTI-vel.

Januártól már nemcsak a vendégtől kapott borravaló adómentes, hanem az is, amelyet a vendéglátó egység üzemeltetője ad. Ehhez azonban olyan nyilvántartást kell vezetni, amelyből kiderül, hogy ki mikor mennyit kapott, vagyis minden adatot fel kell tüntetni, ami a kifizetést igazolja – írták.

Hozzátették, hogy az átutalásos vagy bankkártyás fizetésre szintén ez a szabály érvényes. Tehát a közlemény szerint az így fizetett borravaló is csak akkor adómentes, ha arról egyértelmű nyilvántartás készült – olvasható a közleményben.

Forrás: MTI

Kapcsolódó

Adózás alól elvont dohánytermékekkel kereskedtek Somogyban

A Somogy Vármegyei Főügyészség különösen nagy értékre elkövetett pénzmosás bűntette miatt nyújtott be vádir
Elolvasom

Új parkolóautomatákat helyeztek üzembe Keszthelyen

A berendezések bankkártyás fizetésre és rendszám felismerésre is alkalmasak. - - Felhasználóbarát park
Elolvasom

A Föld minden tájáról őriznek paprikamagot a keszthelyi Georgikonon

A szakemberek összesen 36 különböző fajt mutattak be. - - Paprika génbanki fajtabemutató volt a Georgi
Elolvasom