Bosszúból gyújtotta rá a faházat az ismerőseire egy várpalotai férfi

Többszörösen minősülő emberölés bűntettének kísérlete és más bűncselekmények miatt emelt vádat a Veszprém Vármegyei Főügyészség egy 54 éves férfival szemben. A vádlott 4 emberre gyújtott rá egy faházat 2023 márciusában Várpalota mellett – írja az ugyeszseg.hu.

 

A vádirat szerint az elkövető a tulajdonossal, a volt barátnőjével, valamint egy másik férfival italozott a 12 négyzetméteres építményben, ahol szívességből lakott, mígnem veszekedés miatt a szállásadója kiutasította. A szomszédban lakó férfi látta a távozó vádlottat, valamint hallotta, amint a többieket az épület felgyújtásával fenyegeti. 

A vádlott 15 perc múlva visszatért, és meggyújtotta a kerítésnek támasztott matracot, amely ráhajlott az építményre. Az elkövető látta és hallotta, hogy a sértettek bent vannak a bódéban, de miután a matrac lángra kapott, távozott.

A szomszéd megérezte a füstszagot, meglátta a lángoló ágybetétet, valamint, hogy az épület és a kerítés fa oszlopai hevesen égnek. Azonnal riasztotta társait, akik kimenekültek a néhány perc leforgása alatt leégő faházból. A helyszínre érkező tűzoltóknak köszönhetően a tűz az erdőben nem terjedt tovább.

A tűzben a faház, valamint a tulajdonos, és a vádlott volt párjának ingóságai megsemmisültek, ezért a férfinak kétrendbeli rongálás vétsége miatt is felelnie kell a bíróság előtt. 

Az ügyészség a vádiratában az elkövetővel szemben fegyházbüntetés és közügyektől eltiltás mellékbüntetés kiszabását indítványozta a Veszprémi Törvényszéknek, azzal, hogy a vádlott feltételes szabadságra nem bocsátható. Az ügyészség az elkövetővel szemben az előkészítő ülésen történő beismerése esetére 12 év fegyházbüntetés és 10 év közügyektől eltiltás kiszabására tett indítványt.


Kapcsolódó

Halálra gázoltak egy kerékpárost Siófokon

Balesetben meghalt egy kerékpáros Siófokon - erősítette meg a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtósz
Elolvasom

Premierekkel is készül a Veszprém-Balaton Filmpiknik

Két premierrel és egy premier előtti vetítéssel készül a Veszprém-Balaton Filmpiknik, amely augusztus 27. é
Elolvasom

Világhírű sztárok és a hazai zenei élet legnagyobb nevei érkeznek Balatonszemesre: minden eddiginél nagyobb lesz a Szemesi Ünnepi Piknik

Augusztus 16. és 23. között nyolc napon át Balatonszemes ad otthont a déli part egyik legjelentősebb nyárzá
Elolvasom