A laprugóknak is szükségük van erősítésre

A laprugóknak is szükségük van erősítésre

A laprugók feladata általában az, hogy megfelelő stabilitást adjanak az adott járműnek vagy pótkocsinak. Ezért sem hanyagolhatóak el, folyamatosan oda kell figyelni az állapotukra, és ha esetleg megváltozik a feladat, amire a járművet használjuk, nagyobb terhelésnek tesszük ki, akkor van szükség laprugó erősítésekre.

Miért van szükség laprugóra az egyes járművekhez?

Laprugókat ma már általában terepjárókban teherautókban szokás alkalmazni, de egyes lakóautókban is találhatunk. Egy teherautó feladatai sokszor változnak, ha a szállítmányt nézzük, van, hogy kisebb terhelésnek van kitéve a jármű, de olykor “teljesen megpakolva” kell útra kelni. Ilyenkor jönnek képbe a laprugó erősítések, amikkel könnyen vehetjük az akadályokat. Szerencsére a beszerzése nem nehéz, elég egy erre szakosodott oldalt találnunk, például a Weber Autotechnik laprugó erősítéseket forgalmazó oldalát. 

Természetesen ahogy a laprugóknál, úgy itt is fokozottan figyeljünk oda, hogy pontosan milyen modellhez akarunk vásárolni kiegészítőt, ne essünk abba a kényelmetlen helyzetbe, hogy a kiszállítás után vesszük észre, nem kompatibilis a saját járművünkkel és laprugójával. A laprugóra hatalmas szerep hárul, mivel egy teherautó (ahogy a neve is mutatja) nap mint nap hatalmas terheket mozgat, így enyhíteni kell a kilengéseket. Ha egy jármű lengési tulajdonságai nem megfelelőek, az befolyásolhatja a vezethetőséget, balesetet okozhat, és a szállítmány is megsérülhet.

Már ebből is látszik, hogy kiemelt szerepe van a laprugónak, mivel biztonságosabbá és hatékonyabbá teszi az egész szállítást. A laprugó erősítések segítségével pedig csak tovább fokozhatjuk a vezethetőség minőségét, valamint az egész laprugó élettartamát meghosszabbíthatjuk.

Mégis mit csinál a laprugó?

A teherautó futóműve a munkavégzés, azaz szállítás során folyamatosan rugózik be és ki, ilyenkor a laprugó íveltsége, valamint a két vége közötti távolság is ugyanilyen ütemben változik. Az eszköz kialakítását úgy oldották meg, hogy a főlap egyik szeme stabil és fix bekötött fém, esetleg gumiperselyen átkötött csapszeg által csatlakozik a teljes alvázhoz. Ezzel szemben a másik vége képes elmozdulni a lengő kengyel vagy ívelt támaszték segítségével. Léteznek olyan hátsó tengely laprugók is, amelyek szem nélkül készülnek.

Válasszunk körültekintően, kérjünk segítséget!

Mind a laprugó, mind a hozzá kiválasztott laprugó erősítések vásárlása során alaposan mérjük fel az igényt: pontos méret, anyag, milyen járműre akarjuk felszerelni, és itt a pontos modellre is szükség lesz. Kevesen tudják, de könnyű elveszni a kínálatban, és ugyanilyen egyszerű rossz terméket vásárolni, így minden beszerzés előtt alaposan tájékozódjunk, valamint kérjük ki szakember segítségét, hogy ne fussunk bele semmilyen kellemetlenségbe!

Kapcsolódó

Így védekezzen hatékonyan a rágcsálók ellen!

A rágcsálók, mint például az egerek és patkányok jelenléte nemcsak riadalmat és kellemetlenségeket okozhat,
Elolvasom

Hogyan zajlik a műlencse beültetés? A műtét lépései

Az egyik legmodernebb beavatkozásként tartják számon a műlencse beültetést. Célja, hogy a szürkehályoggal k
Elolvasom

Az övsömör kezelése természetes módon

Az övsömör nem egy ritka betegség, idősebbeknél és azoknál, akiknek le van gyengülve az immunrendszerük, fe
Elolvasom