A sneaker cipők tisztítása lépésről lépésre: ezekre figyelj!

A sneaker cipők tisztítása lépésről lépésre: ezekre figyelj!

A sneakerek virágkorukat élik, ami nem csoda, hiszen trendiek, számtalan színben kaphatóak, egyediek és divatosak. Mindenki mutatós darabra vágyik, azzal azonban kevesen számolnak, hogy a tartóssághoz ápolásra és tisztításra van szükség. Az időszakos karbantartás segít a cipőknek a lehető legjobban kinézni, szagmentesen maradni. Ehhez azonban megfelelő tisztítószerekre, rendszeres ápolásra van szükség.


De vajon hogyan zajlik a sneaker cipők ápolása? Ebben a cikkben minden fontos kérdésre választ adunk.

Makulátlan sneakerek

Azt gondolhatnánk, hogy egy sneaker tisztítása nem egy bonyolult folyamat. A tartósság megőrzése érdekében azonban nem mindegy, hogy milyen gyakran foglalkozunk ezzel a feladattal és az sem, hogy mit használunk hozzá. Erről sem szabad megfeledkezni a minőségi sneaker cipők tisztításánál!

Amint kikerül az új edzőcipő a dobozból, rögtön ki akarjuk próbálni, ahol azonban elkerülhetetlen, hogy szennyeződés, karcolás érje. A csúcsteljesítmény megőrzése érdekében fontos a karbantartás, az ápolás. Mielőtt tehát belevágunk a folyamatba, tegyünk sámfát a sneakerbe, béleljük ki összegyűjrt újságpapírral, ezáltal könnyebben megőrizhetjük az eredeti formáját.

Lássunk munkához!

Néhány egyszerű lépéssel bármilyen edzőcipőt, beleértve a kosárlabda-, a futó-, valamint az utcai cipőket ápoltan tarthatjuk. Mindenekelőtt mindig száraz kefét használjunk. Először távolítsuk el a laza sarat a külső talpról, majd a középtalpról, illetve a felsőrészről. A puha szálú és száraz cipőkefe segít abban, hogy ne okozzunk sérülést, kímélően tisztítsuk meg a sneakerünket. Ha nincs otthon cipőkefe, akkor egy szimpla fogkefe is megteszi.

Második lépés a kímélő tisztítószer használata. Amennyiben nem tudjuk, hogy mit használjunk, abban az esetben keverjünk össze langyos vizet egy kis mosószerrel. A fehér vagy világosabb sneakerekhez úgy készíthetünk hatékony szereket, hogy egyenlő arányban keverünk össze vizet és szódabikarbónát. Ha mosogatószert használunk, legyünk óvatosak, magas koncentrációban ugyanis elszínezheti az anyagot, oldhatja a természetes olajokat. Ezt könnyen elkerülhetjük azzal, ha sok vízben oldjuk fel a mosogató- vagy mosószert.

A cipőfűző és a talp tisztítása

Azt gondolnánk, hogy a cipőfűzőt ugyanúgy ápolhatjuk, mint magát a cipőt. Nem árt azonban eltávolítani a sneakerből, majd egy kis kímélő tisztítószerrel áttörölni. Dörzsöljük össze a kezünkkel, öblítsük ki, majd töröljük szárazra egy puha ronggyal.

Ugyanez elmondható a talpról, ahol szintén a kímélő tisztítószert érdemes használni. A puha szálú kefével, mosókendővel, fogkefével alaposan tisztítsuk meg a külső és a középtalpat. Szánjunk időt arra, hogy minden részletét áttöröljük, majd szárítsuk meg puha ronggyal.

Mi legyen a talpbetét sorsa?

Aki talpbetétet használ, esetleg olyan sneakert választ, amelynek kivehető a belseje, annak érdemes azt is alaposan megtisztítania. Először távolítsuk el, majd mossuk át tisztítószerrel, végül alaposan szárítsuk meg, mielőtt visszakerülne a cipőbe.

A szárítás kérdése

A sneaker szárítása sem mindegy, hogyan történik. Mindig hagyjunk időt arra, hogy teljesen száraz legyen. Lehetőleg szobahőmérsékleten, levegőn szárítsuk, mielőtt újra felvesszük. A teljes száradáshoz legalább 8 órára lesz szükség. Sose kerüljön közvetlen napra vagy radiátorra, hiszen az elszínezheti a felületét, deformálódhat, kárt okozhat a sneakerben.

Ezekre az anyagokra különösen figyeljünk oda

Vannak bizonyos anyagok, amelyek még nagyobb odafigyelést igényelnek. A bőrcipők könnyen koszolódnak, éppen ezért fontos, hogy rendszeresen ápoljuk őket. A száraz kefe és a kímélő tisztítószer mellett érdemes háti szivacsot használni, emellett sokat segíthet a bőrkondicionáló készítményt is. Sosem dörgöljük túl erősen, az ugyanis felsértheti a bőrt.

A hasított bőr esetében nehéz dolgunk lesz. Amennyiben karcolást, vízfoltot, piszkot vagy szennyeződést látunk rajta, akkor eljött az ideje annak, hogy rászánjuk magunkat egy alapos tisztításra. Használjunk speciális eszközöket, kefét vagy szivacsot. Jó szolgálatot tehet a tisztító gumi, amivel minden karcolódást ledörgölhetünk róla.

Kapcsolódó

Milyen főbb kerttípusok közül választhatunk kertünk tervezésekor?

Mindenkiben felmerülhet a kérdés, hogy vajon milyen típusú kertet válasszon, hogy otthona kényelmes és élhe
Elolvasom

Utazás mint hobbi: világjárásra fel!

- Az utazás mindig a felfedezés öröméről, az új kultúrák megismeréséről, valamint a felejthetetlen élménye
Elolvasom

Elektromos roller, avagy napjaink új királya!

Az elektromos rollerek elterjedése szinte robbanásszerű, mára pedig a városi közlekedés elengedhetetlen esz
Elolvasom