Állami kézre került a sármelléki reptér is

Állami kézre került a sármelléki reptér is

A hévízi önkormányzat 10 százalékot birtokol továbbra is és a vételár is nyilvános.

Lezárult a sármelléki reptér eladása, amelynek eredményeként az állam tulajdonába került a létesítményt üzemeltető Hévíz-Balaton Airport Kft. 90 százalékos részesedése – tudatja hétfői számában a Magyar Nemzet.

A napilap a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. tájékoztatása alapján azt közölte, hogy november 11-én mintegy 114 millió forintos vételáron kelt el a Hévíz-Balaton Airport Kft. 90 százalékos tulajdonrésze, míg Hévíz önkormányzata megtartotta eddigi 10 százalékos részesedését a társaságban. November 12-től az állam tulajdonosi jogkörét a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) Zrt. gyakorolja.

Az akvizícióról szóló augusztusi kormányrendelet indoklása szerint a lépéssel hatékonyabban lehet felhasználni a Sármellék és Zalavár határában fekvő repülőtér állami támogatásait.


Forrás: infostart.hu
Fotó: MTI / Varga György

Kapcsolódó

Pápai fodrászüzletben zajlott a drogbiznisz, a rendőrség bezáratta

Épp akció közben szállította egy díler a kábítószert - tájékoztatott a police.hu. - - Március 23-án dé
Elolvasom

Kultháló bázis nyílik a salföldi bánya területén

A Káli-medence egyik legszebb településén, Salföldön kap lehetőséget egy új kezdeményezés, hogy Kultháló bá
Elolvasom

Késett az ajkai busz, lefejelte a sofőrt

Az ajkai rendőrök gyanúsítottként hallgattak ki egy 55 éves helybeli férfit - írja a police.hu. - - A
Elolvasom