Az első világháborúban elásott fegyverek kerültek elő a Veszprémi Érsekség alagsorából

Az első világháborúban elásott fegyverek kerültek elő a Veszprémi Érsekség alagsorából

Több, mint száz éve elásott lőfegyverekre bukkantak a Magyar Nemzeti Múzeum régészei miközben középkori sírokat tártak fel a Veszprémi Érsekség alagsorában – olvasható a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének közösségi oldalán.

A tűzszerész alakulat egyik altisztje a helyszínen megállapította, hogy “három 1893 mintájú Mannlicher karabély fém darabjai és az egykor hozzájuk tartozó 8 milliméteres karabélylőszerek kerültek elő”. A hatvan darab lövedéket az egykori tulajdonosok újságpapírba csomagolták. Azt írják, hogy a lapok elmállottak a földben, így már nem lehet ezeken összefüggő szövegrészeket olvasni – írja a 444.

A talált fegyvereket csomagolásán viszont jól látható Tisza István egykori miniszterelnök neve, így azt valószínűsítik, hogy legkésőbb az első világháború végének környékén ásták el a puskákat a lövedékekkel együtt a Veszprémi Érsekség nagyszemináriumi épületének pincéjébe, vagyis több mint száz évet voltak a földben az eszközök. Az erősen korrodált karabély maradványokat és lőszereket a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére szállították.



Forrás: 444.hu
Fotó: MH 1. Honvéd Tűzszerész És Hadihajós Ezred / Facebook

Kapcsolódó

A Balaton zalai térségének környezetét megismertető kerékpáros fejlesztések indulnak

Elsősorban a kerékpáros és bakancsos turisták számára indulnak fejlesztések a Balaton-part zalai szakaszán
Elolvasom

Ismét feltérképezik Magyarországot: úton a Google Street View autói

Március 19-étől ismét útjára indult a Google Street View, azaz a Google Utcakép autója, hogy újabb, 360 fok
Elolvasom

Horogra akadt a szigligeti pontyzilla

A kapitális példány mintegy 21,7 kilogrammot nyomott. - - A bravúros fogásról a Balatoni Halgazdálkod
Elolvasom