Az önkormányzat biztosítja a szájmaszkokat Balatonfüreden

Az önkormányzat biztosítja a szájmaszkokat Balatonfüreden

A mosható, textil szájmaszkok keddtől hozzáférhetőek a lakosság számára a városvezetés jóvoltából.

A szájmaszkok varrása és kiosztása folyamatos a városban. Önkéntesek, civil csoportok, szerveztek és a város képviselői is sokat dolgoznak azon, hogy a védőeszközt biztosítsák a fürediek számára.

Emellett a város intézményeiben, mint például a rendelőintézetben és a szociális központban is folyamatosan hozzá lehet jutni az önkormányzat által beszerzett speciális (FFP2) maszkokhoz.

Azoknak a balatonfüredi lakosoknak, akik eddig még nem jutottak szájmaszkhoz, április 21-től, keddtől, háztartásonként maximum az ott lakók számának megfelelő mennyiségű, helyi varrónők által textilből készített maszkot biztosít az önkormányzat, melyet házhoz is juttat az önkormányzat.

Az igényeket a koronavirus@balatonfured.com email címen vagy a 06/87 581-000 telefonszámon 9.00-12.00 között lehet jelezni – számolt be a balatonfured.hu.

Fotó: Oláh Tibor / MTI

Kapcsolódó

Idén is balatoni termelők nyerték a Magyar Bor Nagydíjat

A Magyar Borszakírók Köre (MBK) fehérbor kategóriában a badacsonyi Földi Bálint 2024-es Kéknyelűjét, a vör
Elolvasom

A vágótok lett az év hala 2026-ban

 Az Acipenser gueldenstaedtii hazánkban rendkívül ritkán fordul csak elő. - - A Magyar Haltani Tá
Elolvasom

Kilenc év után teljesen befagyott a Balaton

A jégképződést az erős szél egy ideig gátolta, de végül megképződött az összefüggő jégréteg. - - Utolj
Elolvasom