Bakancslistás helyek a Balaton körül – Bagolyvári Promenád, Balatonszemes

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Bagolyvári Promenád, Balatonszemes

Sok oka lehet annak, hogy Balatonszemest pötyögjük a GPS-ünkbe egy-egy hétvégi kiruccanás alkalmával, de a borongós, őszi hangulathoz talán a “Bagolyvári Promenád” dukál a leginkább. A község festői sétánya idén az Év fája verseny döntősei közé is bekerült, amit magával ragadó, kellemes aurájának köszönhet.

Valamikor a 20. század legelején ültethették az impozáns gesztenyést. Az eredeti fákat a település közössége az idő múlásával folyamatosan pótolta, így az árnyas fasor két oldala hézagmentesen ölelheti egymást már több, mint egy évszázada. A névadó Bagolyvár, ahogy ismerjük 1898-ban épült, de előtte helyét az úgynevezett Bolondvár foglalta el, amely még a török kort is megélte annak idején.



A sétányon lejjebb egy bájos kis kápolna lelhető fel, amely a mai napig funkcionál a vasárnapi istentiszteletek színhelyéül a nyári időszakban. A pár száz méteres, de annál meghittebb sétány végén ível a Sóhajok hídja, amely szintén a korai 1900-as években épült. A környék épületei ugyancsak ennek a kornak a lenyomatát képezik, így nem csoda, ha az errefelé andalgókat egyfajta kellemes nosztalgia járja át.



Ha Szemesen járunk érdemes még pár pillantást vetni a Posta múzeumra is a főtér közelében, amely ismét egy másik érába enged betekintést vagy a Latinovits Zoltán Múzeumra, amely a tragikus sorsú színészóriás előtt állít emléket, de akad itt Pálos kolostorrom is a 14. századból.


Fotók: evfaja.okotars.hu

Kapcsolódó

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Szent Donát szobor, Paloznak

Paloznak a Balaton északi partjának legfrekventáltabb területei közé tartozik, világviszonylatban pedig a
Elolvasom

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Pusztacsatári kegytemplom, Vaspör

A zalai Vaspör külterületén, a Háshágyi és a Szélvíz patak találkozásánál, Pusztacsatáron álló kegytemplom
Elolvasom

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Kelta földvár, Balatonföldvár

Ha a balatonföldváron működő kelták hagyatékáról beszélünk már maga a város neve is beszédes. A kései vasko
Elolvasom