A 20 méteres, robusztus fagerendákból ácsolt struktúra kilátóteraszáról a környéket minden irányból szemügyre vehetjük. A Kab-hegyi adótornyot, a Balaton-felvidék tanúhegyeinek jellegzetes füzérét, a Keszthelyi-hegységet a távolban és természetesen a Bakony dús lombjait is a közeli településekkel egyetemben. A kilátó mellett erdei bútorzat is lehetővé tesz némi minőségi szusszanást a festői táj ölelésében.
A névadó, az óbudai illetőségű Molnár Gábor elsősorban a megírt vadászélményeivel és útleírásaival vált ismertté. Az egzotikus tájakon szerzett tapasztalatai hamar a magyar olvasók szívébe lopták magukat. Érdekes módon az írásai javát már azután vetette papírra, hogy egy Brazíliában történt tragikus baleset során mindkét szemére megvakult. Ám gyerekkorában rengeteg időt töltött a közeli, Ajkához tartozó Csingervölgyben, ahol a nagyszülei éltek.
A torony Padragkút felől az S jelzésű turistaösvényen, Úrkút, illetve Nagyvázsony irányából pedig az Országos Kéktúra vonalán érhető el. A kilátóhoz aszfaltozott út is vezet, ám ez azonban az erdészeté, így a megközelítés elsősorban gyalogszerrel vagy biciklivel lehetséges a Kab-hegyi kerékpárúton. Az építményt a Verga Zrt. telepítette, az átadót 2014-ben tartották.