A templomot Hornig Károly veszprémi püspök megbízásából emelték, aki akkoriban Farkasgyepű egyik földesura is volt egyben. Az építkezéshez szükséges kőanyagot pedig a közeli csurgókúti kőbányából fejtették ki. Wojta Adolf építész (és nem utolsó sorban híres színháztervező) terveit Gerle József és Gerle Károly kardosréti kőművesmesterek ültették át a valóságba.
A szentelési ceremóniát 1909-ben tartották Sarlós Boldogasszony tiszteletére. A Steiner Rudolf keze munkáját dicsérő oltárkép ennek tükrében a várandós Szűz Máriát ábrázolja, amint látogatót tesz a szintén várandós unokatestvérénél, Erzsébetnél, aki Keresztelő Jánost hordja a szíve alatt. A templom búcsúja is Sarlós Boldogasszony napján, azaz július 2-án esedékes.
A falu korábbi védőszentje Szent Márton volt, így november 11-én egy másik búcsút is tartanak. A bejárat felett, az építtető, Hornig Károly címere díszeleg. Az első világháború alatt, a kor gyakorlatának megfelelően, az eredeti harangokat elvitték, hogy ágyút olvasszanak belőlük. A két nagy háború áldozatainak egy civil adományozásból létrejött márványtábla állít emléket az épület belsejében.
Fotók: smbketkereken.hu