Betlehemi csillagként ragyogott karácsonykor a téli Göncöl a Szent György-hegy felett

Betlehemi csillagként ragyogott karácsonykor a téli Göncöl a Szent György-hegy felett

Csodálatos látványban lehetett része annak, aki december 22-én, a téli napfordulókor a Balatonnál tartózkodva az égre pillantott.

Sötétedés után ugyanis a kristálytiszta időben fényesen ragyogtak a Göncöl szekeret alkotó csillagok a Szent György-hegyen.

Az erről készült látványos fotót Somogyi László balatoni túravezető osztotta meg a Lelépő hivatalos Facebook csoportjában.

Forrás: lelepo.hu
Fotó: Somogyi László

Kapcsolódó

Egy csodás nap és családi matiné a Szent György-hegyen

Van egy nap szeptember elején, ami más, mint a többi. Megtelik élettel a Szent György-hegy, mégis kicsit má
Elolvasom

Megújult a veszprémi várnegyed Kisszemináriuma, ahol több évszázados ősnyomtatványokat és kódexeket őriznek majd

Egy csaknem 230 éves feliratot rejtő, befalazott falfülke tanúskodik a veszprémi várnegyed Kisszemináriumán
Elolvasom

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Zichy-Schaller kúria, Úrkút-Zsófiapuszta

A híres Zichy-dinasztia egykori kastélyainak se szeri, se száma a Balaton vonzáskörzetében. A főnemesi csal
Elolvasom