Brutális tömegbukás történt a Tour de Hongrie-n Nemesvámos felé, néhány versenyzőt kórházba kellett szállítani

Brutális tömegbukás történt a Tour de Hongrie-n Nemesvámos felé, néhány versenyzőt kórházba kellett szállítani

Tömegbukás történt a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny második szakaszán, több versenyzőt kórházba kell szállítani.

A Budapest-Győr nyitóetap után a veszprémi Óváros térről rajtolt el a százéves magyar körverseny mezőnye csütörtökön, a siófoki Fő utcáig 178 kilométert tekertek a bringások.

Két emelkedő megmászása után, nyílt és sík területen a csepergő esőben és befújó szélben növekedett a mezőny tempója, amikor – a céltól nagyjából 125 kilométerre – a sorban második helyen tekerő kerékpáros megcsúszott és bukott. Mintegy 25-30 versenyző földre került, néhányan súlyos sérülést szenvedtek. Szilasi László versenyigazgató az MTI-nek megerősítette, hogy két mentőautó és egy mentőhelikopter szállította kórházba a sérült kerékpárosokat.


Forrás: MTI
Fotó: Karancsi Rudolf / Tour de Hongrie / Facebook

Kapcsolódó

A Balatonnál nyaral az Arsenal hátvédje

Jakub Kiwior feleségével és két kutyájával érkezett a magyar tengerhez. - - Az európai elitligák játé
Elolvasom

Aggasztóan alacsony a Balaton vízszintje

A legújabb mérések szerint a tó vízállása már egy méter alatt van. - - A Balaton vízszintje az elmúlt
Elolvasom

Zsinórban a harmadik hétvégén állt be a balatoni vasútvonal

Ezúttal is egy meghibásodott sorompó okozta a kalamajkát. - - Vasárnap este elromlott egy vasúti sorom
Elolvasom