Busójárást tartottak Balatonfüreden is

Busójárást tartottak Balatonfüreden is

Az Arácsi farsang rendezvényének keretein belül került sor a különleges felvonulásra.

Mohácsi busók fűzfából faragott birkabőrcsuklyás álarcaikban, kereplőket forgatva, kolompokat rázva vonultak végig Balatonarács főutcáján, oldalukon a farsangi maskarába bújt helyiekkel. A téltemető, tavaszköszöntő ünnepen kiszebáb égetéssel igyekeztek elűzni a hideget – írja a balatonfured.hu.

Ezúttal nem kellett Mohácsra menni, a busójárás jött Balatonfüredre. Az Arácsi farsang hagyományos jelmezes felvonulásához csatlakozott a mohácsi Klepetalo Busócsoport.
A balkáni eredetű sokácok farsangi maszkos alakoskodása ezúttal is hatásos volt: ijesztő maszkok, szőrével kifordított bundák, szalmával kitömött marhakötéllel összefogott gatyák, marhakolompok és végül a kiszebábot körül ölelő tánc.


Forrás: balatonfured.hu
Fotó: balatonfured.hu

Kapcsolódó

Autós üldözésbe torkollott egy iskolai verekedés Zircen

A szürreális eset során csodával határos módon senki nem sérült meg. - - Az egyik Veszprém-környéki te
Elolvasom

Így festett a Balaton jege a világűrből

A felvételt, annak elkészültekor, a nap képének választották. - - Műholdfelvételen mutatta be a Coper
Elolvasom

Pálos zarándokút létesült Balatonszemesen

Az interaktív útvonal a Pálos Rend és a Balaton-felvidéki Nemzeti Park összefogásával jött létre. - -
Elolvasom