Civil autókkal és drónokkal is razziáztak a rendőrök Siófokon

A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Készenléti Rendőrséggel közösen hajtott végre célirányos ellenőrzést- tájékoztatott a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság.

A rendőrök október 18-án Siófok és vonzáskörzete forgalmát ellenőrizték fokozottan. A szabályszegők hatékonyabb kiszűrése érdekében az egyenruhások nemcsak civil autókkal, hanem drónokkal is ellenőrizték a közlekedésbiztonság tekintetében legkritikusabb pontokat, valamint finn módszerrel is szondáztattak.

Az akció ideje alatt a járőrök 764 gépjárművezetőt ellenőriztek, közülük egy sofőrnél sem merült fel az ittasság gyanúja. A rendőröknek emellett sebességtúllépés, biztonsági öv használatának hiánya, irányváltoztatás szabályainak megsértése, valamint vezetés közben kézben tartott mobiltelefon használat miatt összesen 58 esetben kellett intézkedniük. Az ellenőrzést nyolc járőrautó, két civil gépkocsi, egy sebességmérő berendezés és két drón segítette.


Forrás: hirbalaton.hu

Kapcsolódó

Csatornába szorult kismacskát mentettek a Tűzoltók Révfülöpön

A sikeres mentésről a Facebook oldalukon tudósítottak a Katasztrófavédelem munkatársai. - - A badacso
Elolvasom

Kedd éjfélig van érvényben a másodfokú hőségriadó

Ez a szezon első valódi hőhulláma. - - Másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos j
Elolvasom

Illegális cannabis-kertészetet számoltak fel a rendőrök Nagykanizsán

A Nagykanizsai Rendőrkapitányság befejezte a nyomozást azzal a férfival szemben, aki otthonában cannabist n
Elolvasom