Egy nap alatt 93 gyorshajtót szűrtek ki Veszprém megyében

Egy nap alatt 93 gyorshajtót szűrtek ki Veszprém megyében

A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság egyenruhásai szerdán a 8-as számú főúton hajtottak végre sebességellenőrzést.

A főkapitányság augusztus 24-én 10 órától 18 óráig koncentrált sebességellenőrzést szervezett a 8-as számú főút Veszprém megyei szakaszán. Az akció során a rendőrök 93 gyorshajtót rögzítettek, melyek közül 25 alkalommal összesen 790.000 forint közigazgatási bírságot szabtak ki, 55 esetben pedig helyszíni bírságot alkalmaztak, mindösszesen 590.000 forint értékben. További 11 jogsértő szankcionálásával kapcsolatban – az objektív felelősség elve alapján – megtették a szükséges intézkedéseket.

A balesetek oksági összetételében – több évre visszatekintve – nem történt átrendeződés. 2022. év elmúlt 7 hónapjában továbbra is vezető ok volt a gyorshajtás, amely az összes balesetnek több mint 30 %-át tette ki.

A sebességtúllépés potenciális balesetveszélyt hordoz magában, emellett veszélyezteti a közlekedés résztvevőinek biztonságát is. A rendőrség kéri, hogy minden esetben tartsák be a közlekedési szabályokat és az előírt sebességhatárokat is! – intett honlapján a rendőrség.

Forrás: vehir.hu

Kapcsolódó

Új, eddig nem ismert őspoloska-fajt azonosítottak Pulán

Magyarország első ismert őspoloska-faja, a Pulafulvius pliocenicus, Pula település közelében egy 4 millió
Elolvasom

Boldoggá avatták Bódi Mária Magdolna vértanút Veszprémben

Szüzet emelt szombaton oltárra az egyház, Bódi Mária Magdolna szűz és vértanú 24 éves sem volt, amikor élet
Elolvasom

Több Veszprém vármegyei településen szalmonellás volt az ivóvíz

Újabb településeken vált szükségessé az ivóvíz forralása a fogyasztáshoz - írta a Veszprém Vármegyei Kormán
Elolvasom