Élettereink kreatív újraértelmezése egyre inkább erősödő igény a világban, ezt példázza az úszóházak megjelenése is. Az 50-110 négyzetméteres úszóházak közműellátása a parti infrastruktúrán keresztül valósul meg, míg az alapot jelentő beton úszómű stabil úszást biztosít.
A Magyarországon még kiaknázatlan piaci szegmens kiszolgálása, a vízre telepített életterek, nyaralók, üzlethelyiségek, irodák tervezése, fejlesztése gyártása és telepítése komplex építészeti és ingatlanfejlesztői feladat.
Az ilyen épületek egyik jellegzetessége a modulosság, ami lehetővé teszi a közúti szállítást és az igényekhez igazodva, méretbeli és alaprajzi variálhatóságot nyújt. Másik sajátosság a gyári körülmények közt történő előregyártás, – mind az úszótestek, mind a felépítmények esetében – mely alkalmas a helyszíni szerelésből adódó pontatlanságok, hibák kiküszöbölésére és gyors építést eredményez a helyszínen anélkül, hogy építési területigénnyel, építőanyag hulladékkal terhelné a környezetét és telepítési megoldást nyújt hajógyári körülmények nélkül is. A harmadik alappillér pedig az anyaghasználat. Az úszóházak alapját olyan egyszerűen gyártható, karbantartást alig igénylő, de megfelelő felhajtóerőt biztosító beton pontontestek alkotják, amelyek sorolásával többféle méretű úszótest képezhető. A beton úszótestek használata az alacsony súlypont és nagy tömeg miatti tehetetlenségből adódóan stabil ház érzetet eredményez a vízen, jelentősebb szél- és hullámterheléskor is.