Elbúcsúzott a dízelvonatoktól az északi part

Dízelmozdonnyal utolsó alkalommal pénteken, azaz június 18-án vonatozhatott az utazóközönség. A dízelmeghajtás korát egy Nohab-vontatású retrószerelvény búcsúztatta el – olvasható a mavcsoport.hu-n.

Elkészült a Szabadbattyán és Balatonfüred szakasz villamosítása, utoljára pénteken közlekedett dízelvontatással vonat. A nyári menetrend kezdetétől, azaz június 19-étől már villamos vontatással járnak itt a szerelvények. A dízelkorszak június 18-án, a Déli pályaudvarról 19:05-kor induló Kék Hullám sebesvonattal búcsúzott.

Azoknak, akik a retró vonatozást követően még maradnának a Balatonnál, rendelkezésükre áll a Balaton24 és Balaton72 nevű, a tó körüli korlátlan vasúti utazást biztosító, egy, illetve három napra szóló jegytípus, valamint ezek DUO változata, amikkel a Balaton menti vasútvonalakon túl, a tó térségében 123 település között közlekedő Volánbusz járatokon is lehet utazni.



Kapcsolódó

A VisitBalaton365 új kampányában a Balaton tavaszi élményeire hívja fel a figyelmet

A Balaton tavaszi élményeire hívja fel a figyelmet a VisitBalaton365 múlt csütörtökön indult kampánya, ame
Elolvasom

Hatalmas rétisast mentett meg a Sóstó Vadvédelmi Központ

Sajnos az állat szárnyában szalagszakadások is történtek, így visszaengedése egyelőre még várat magára. -
Elolvasom

Történelmi rekordot döntött a Pannon Egyetem

Minden eddigi eredményét megdöntve, kiemelkedő sikerrel zárta a 2026-os általános felvételi eljárás jelentk
Elolvasom