Eldugott helyek öntözése? Öntözéstechnikai fejtörők és válaszok

Eldugott helyek öntözése? Öntözéstechnikai fejtörők és válaszok

A kertes házak körül szükség van olyan praktikus rendszerekre, amelyekkel időt, energiát és pénzt spórolhatunk meg. Az öntözőrendszerek kiépítése során azonban számos problémába ütközhetünk, főleg, ha nem központi helyen fekszik az érintett terület.

A következő cikkben most utánajárunk, hogy ebben az esetben mi a teendő, mire kell figyelnünk és milyen alkatrészek segítik munkánkat. Tarts velünk!

Hogyan építhetünk ki egy gazdaságos rendszert?

Napjainkban mindannyian arra törekszünk, hogy amennyire lehet, minimalizáljuk a költségeinket. Nincs ez másképp az öntözéstechnika területén sem. Az automatizált okosrendszerekkel szerencsére meg is valósíthatjuk ezeket az elképzeléseket. Az AutomataÖntözőrendszer.com öntözéstechnikai kínálata tulajdonképpen ebben segít nekünk.

Az automata módon működő rendszerek legnagyobb előnye, hogy a megfelelő helyen, a megfelelő mennyiségben locsolnak, vagyis minimalizálható a pazarlás. Ez pedig igencsak lényeges szempont egy olyan világban, ahol a tiszta víz az egyik legfontosabb és leggyorsabban fogyó erőforrás. 

Mindez csak úgy lehetséges, ha tökéletes alkatrészek birtokában vagyunk, s kiemelt nagy szerep jut a vezérlőegységnek. 

Miért az öntözésvezérlő a főnök?

A vezérlőegység az “agy” a rendszerben, hiszen ez adja az összes többi alkatrésznek a parancsokat. Segít nekünk abban, hogy meghatározzuk a locsolás időtartamát, a gyakoriságát, ráadásul külön-külön zónákra is oszthatjuk a területet. Akár 4, 6, 8, 24 és 48 zónát is képes irányítani. 

A Wifi vezérlőkkel például a távolból is könnyen ellenőrizhetjük az öntözési folyamatokat, mindössze egyetlen okostelefon segítségével. A Hunter márka kínálatában például olyan produktumok képviseltetik magukat, amelyek mögött professzionális szakértelem és magas színvonal bújik meg, tehát garantáltan nem fogunk csalódni bennük.

Hunter Node 600 – Ez aztán vezérlő a javából!

Amikor egy, a villamos hálózattól távol eső, eldugott kis tanyán, nyaralónál, egy elszigetelt területen szeretnénk öntözőrendszert kiépíteni, akkor jól jöhet a Hunter Node 600 tudása. 

A felszerelése nem igényel plusz kábeleket, csavarokat, csupán a készülék saját szolenoidjára van szükség. Olyan masszív szerkezettel bír, ami ellenáll a zord körülményeknek, hatásoknak is. A működését pedig egyetlen 9 V-os elem biztosítja. 

A folyadékkristályos kijelzőn jelennek meg azok a paraméterek, amelyeket kedvünkre módosíthatunk. Egyenesen 9 indítási időpont adott, ugyanakkor a termék könnyen alkalmazkodik a friss vetésű fű, illetve a kisebb víznyelésű lejtők optimális öntözési üteméhez. 

A körülményeket nem mi alakítjuk, de az öntözést igen! Lehetséges mindenből a legjobbat kihozni, főleg, ha van egy speciális öntözőrendszerünk!

Kapcsolódó

Milyen vitaminokat érdemes szedni?

Az egészséges életmód fenntartása és az összes szükséges tápanyag bevitele nem mindig egyszerű, különösen a
Elolvasom

Vendégház felújítása: konyha és fürdőszoba modernizálása a szezon végeztével

Amikor a szezon végéhez érkezünk, és a vendégházunk kiürül, eljön az ideje, hogy átgondoljuk a szükséges f
Elolvasom

Hogyan teheted kényelmessé nyaralódat késő ősszel és a karácsonyi szezonban?

A balatoni nyaralók nemcsak a nyári vakációk helyszínei lehetnek, hanem késő ősszel és a karácsonyi szezon
Elolvasom