Embercsempész akadt rendőrkézre Somogyban

Egy román állampolgár öt illegális migránst akart Nyugat-Európába szállítani – írja a police.hu.

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Nemzetközi Bűnözés Elleni Főosztály jelzése alapján a járőrök június 9-én hajnalban 61-es számú főútvonalon, követni kezdtek egy személyautót. A Kaposvár irányába közlekedő sofőr a rendőri jelzés ellenére nem állt meg, hanem tovább haladt, majd a megyeszékhely közelében az útról a vízelvezető árokba hajtva személyi sérülés nélküli balesetet szenvedett.  Ekkor a jármű vezetője és utasai megpróbáltak gyalogosan elmenekülni, azonban kutyás rendőr és drón segítségével rövidesen mindannyiukat felkutatták és elfogták. Az autót egy román férfi vezette, aki rajta kívül 5, magukat jordán és török állampolgárnak valló illegális migránst szállított, akik magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudták hitelt érdemlően igazolni. A rendőrök a hatályos jogszabályoknak megfelelően az illegális bevándorlókat Tompánál, az államhatár rendjének védelmét biztosító létesítmény kapuján átkísérték.

A 38 éves járművezetőt a Somogyi Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatóságán embercsempészés bűntett megalapozott gyanúja hallgatták ki, majd őrizetbe vették.

Az embercsempészés bűntett alapesetben egy évtől öt évig, minősített esetben akár öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Kapcsolódó

Csatornába szorult kismacskát mentettek a Tűzoltók Révfülöpön

A sikeres mentésről a Facebook oldalukon tudósítottak a Katasztrófavédelem munkatársai. - - A badacso
Elolvasom

Kedd éjfélig van érvényben a másodfokú hőségriadó

Ez a szezon első valódi hőhulláma. - - Másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos j
Elolvasom

Illegális cannabis-kertészetet számoltak fel a rendőrök Nagykanizsán

A Nagykanizsai Rendőrkapitányság befejezte a nyomozást azzal a férfival szemben, aki otthonában cannabist n
Elolvasom