Embercsempészeket kaptak el az M7-esen

A járőrök 2022. november 12-én az M7-es autópálya jobb oldalán a Balatonkeresztúri pihenőben két lengyel honosságú személygépjárművet ellenőriztek, melyet lengyel állampolgárságú személyek vezettek. A járművekben összesen 6 (3 férfi, 1 nő és 2 gyermek), magukat szír állampolgárnak valló illegális migráns utazott – a Somogy megyei Rendőr-főkapitányság közlése szerint.

Valamennyi esetben az utasok sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően igazolni nem tudták, ezért a rendőrök a magyar jogszabályoknak megfelelően intézkedtek az illegális migránsok ideiglenes biztonsági határzárhoz történő visszakísérésére, míg a járművezetőkkel szemben – őrizetbe vételük mellett – embercsempészés miatt büntetőeljárás indult.

Az embercsempészés bűntett alapesetben egy évtől öt évig, minősített esetben akár öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő – áll a rendőrségi közleményben.

Forrás: hirbalaton.hu

Kapcsolódó

Fenntarthatóság és kortárs művészet a 35. Művészetek Völgyében

A Művészetek Völgye Fesztivál és annak fő tulajdonosa, a Művészetek a Vidékfejlesztési Alapítvány a 35. jub
Elolvasom

Hivatalos edzőtáborok vezetik fel a veszprémi Tájfutó VB-t

Hivatalos edzőtáborok vezetik majd fel a tájékozódási futók jövő augusztusi világbajnokságát, amelyet Veszp
Elolvasom

„Merj álmodni, merj élni” – egy személyes történet, amiből megszületett a Paloznaki Jazzpiknik

Miért vág bele valaki ismeretlen vagy nehéz helyzetekbe, amikor a siker esélye alig egy százalék? Hogyan le
Elolvasom