Érdi Mária élete legjobbjával bronzérmes lett

Érdi Mária élete legjobbjával bronzérmes lett

Az olaszországi Andorában megrendezett ILCA kontinensbajnokságon Érdi Mária egészen zseniálisan hajrázva nyerte a bronzérmet.

A híreket olvasva egyvalami kiderült: nem volt könnyű verseny. Érdi Mári a verseny második felében talált igazán magára: a 19. helyen került az arany csoportba, de ott a lényegesen nehezebb arany csoportos küzdelmekben szerzett 5., 6., 5., 4., 1. helyeivel, fantasztikusan egyenletes teljesítménnyel, élete legjobb felnőtt eredményével került fel a dobogóra.

A verseny után sajtósa adta ki rövid nyilatkozatát:

 „Régóta tudom, hogy képes vagyok ilyen teljesítményre. Sőt azt is tudom, hogy képes vagyok nyerni. Most is inkább az bosszant egy picit, hogy egy hajszállal maradtam le az ezüstről, mivel ugyanannyi pontom lett, mint a portugál riválisomnak, de ezt most így is óriási dolognak tartom”

Az aranyérmes a holland Marit Bouwmeester lett, az ezüstöt a portugál színekben versenyző Vasileia Karachaliou szerezte meg, mögötte pontegyenlőséggel lett Érdi bronzérmes.

Kapcsolódó

Michael Jackson egykori duettpartnere, Judith Hill és a Lehmanns Brothers formáció is fellép a Jazzpikniken

Michael Jackson egykori duettpartnere, vokalistája, a Grammy-díjas amerikai énekes-dalszerző Judith Glory H
Elolvasom

A Balaton-felvidéket barangolja be a Fjällräven vándortúra

Ötnapos közösségi túra keretében fedezhetik fel a Balaton-felvidék csodaszép tájait a természet szerelmesei
Elolvasom

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Forrás-hegyi geológiai bemutatóhely, Felsőörs

A Balaton-felvidék földtörténeti múltjába tekinthetünk be elég alaposan a felsőörsi Forrás-hegyen kialakíto
Elolvasom