Ételmérgezést kaphattak a veszprémi kézisek Németországban

Ételmérgezést kaphattak a veszprémi kézisek Németországban

Mégsem vesz részt a boszniai Dobojban sorra kerülő, szerdán kezdődő nemzetközi felkészülési tornán a Veszprém HC férfi kézilabdacsapata.

A bakonyiak a Hallében megrendezett So-Tech Kupán két német csapat, a Füchse Berlin és a THW Kiel legyőzésével az élen végeztek, szombaton azonban nem várt nehézségekkel szembesültek. Öt játékosuknál és három stábtagjuknál is ételmérgezésre vagy vírusos fertőzésre utaló tünetek jelentkeztek, többen kórházba kerültek és infúziót kaptak.

A klub honlapjának beszámolója szerint a megbetegedések oka még mindig nem tisztázott, sőt azóta is gyarapodtak az esetszámok, ráadásul a csapat egynapos késéssel érkezett haza a hannoveri repülőtérről.

“Ezen tényezőket figyelembe véve a klub vezetése úgy döntött, hogy nem kockáztatja a játékosok egészségi állapotát és lemondja a doboji felkészülési tornát” – áll a bajnoki és Magyar Kupa-címvédő csapat honlapján.

A hét hátralévő részére a teljes keret pihenőt kapott, csak orvosi vizsgálatok várnak a játékosokra, hogy feltárják a probléma okát és megfelelő kezelést biztosítsanak számukra.

A doboji torna nyitómérkőzését szerda este a MOL Tatabánya KC és a horvát bajnok PPD Zagreb játssza.


Forrás: MTI
Fotó: Telekom Veszprém Handball Team / Facebook

Kapcsolódó

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Esterházy-mauzóleum és Szent Kereszt felmagasztalása templom, Ganna

A Pápa közelében és a Bitva-patak mentén fekvő Ganna már az Árpád-kor óta létező község. A falu leghíresebb
Elolvasom

Svájcban körözött férfit fogtak el Veszprémben

Nemzetközi elfogatóparancs volt érvényben a miskolci férfi ellen - tájékoztatott a police.hu. - - A Ve
Elolvasom

Hétvégén jönnek a Hamvas Napok Balatonfüreden

2026-ban sem maradhatnak el a balatonfüredi Hamvas Napok. A már-már legendás kulturális rendezvénysorozat
Elolvasom