Felborult a balatoni horgász csónakja, órákig tartott mire rátaláltak

A vízirendőröket szintén horgászok értesítették.

Felborult a csónakjával a Balaton közepén egy horgász, a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának szakembereinek kellett kimenteniük a vízből. A Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának posztja szerint szombat este 11-kor horgászok értesítették a Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányságot, hogy segélykiáltásokat hallanak Csopak közelében – írja a Telex.

A Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának mentőhajó elindult megkeresni a bajba jutottat. A keresés közben megláttak egy apró fényt a távolban, amiről kiderült, hogy egy csónak orrában világító kis lámpa volt. Odahajóztak, és akkor látták, hogy a felborult csónakba egy férfi kapaszkodik. Szerencsére nem volt semmi baja, csak kihűlt valamennyire a vízben. A csónakot kivitték a partra, ahol már a mentők várták a férfit. A Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata arra figyelmeztet, hogy mentőmellény nélkül senki ne menjen ki csónakban horgászni, sem nappal, sem éjszaka, és mindig legyen nála vízhatlan mobiltelefontok, hogy telefonálni tudjon, ha bajba kerül.


Kapcsolódó

15 darab szalámit próbált lopni egy kaposvári tolvaj, majd összeverekedett a biztonsági őrrel

A Kaposvári Járási Ügyészség rablás bűntette miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki – a vád szerin
Elolvasom

Újabb droghálózatot számoltak fel Somogyban

A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói 11 Büntetés-végrehajtási Intézet és 12 vármegyei rendőrfők
Elolvasom

Somogyi orvvadászok rendőrkézen

A Barcsi Rendőrkapitányság nyomozói a Terrorelhárítási Központ munkatársainak segítségével június 18-án elf
Elolvasom