Folytatódnak a strandfejlesztések a Balatonnál

Folytatódnak a strandfejlesztések a Balatonnál

Több mint hatvan strand újul meg idén a Balatonnál – mondta a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgató-helyettese az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában.

Könnyid László kiemelte: folytatódnak a strandfejlesztések a Balatonnál. Kormányzati támogatással idén csaknem hárommilliárd forintból több mint 90 strand újul meg, ezek közül több mint hatvan a Balatonnál található.
Hozzátette: idén a strandok alapinfrastruktúra-fejlesztésére helyezik a hangsúlyt, nem egy-egy nagyobb beruházásra koncentrálnak, hanem a kisebb strandokra is jutott forrás.

Könnyid László szerint ugyanis egy jó strandnak minőségi alapinfrastruktúrát – köztük vizesblokkokat, baba-mama szobát – kell biztosítania. A vezérigazgató-helyettes arról is beszélt: a belföldi vendégek is készülnek már a nyárra, az elmúlt egy hónapban több mint húszezer foglalást tettek már. Ez azt jelenti, hogy 25 százalékkal több a rendelésállomány a három nyári főszezoni hónapra most, mint egy hónappal korábban volt – emelte ki.
Szintén hozzátette: a tavalyi év hasonló időszakához képest ez még mindig elmaradást jelent, de már egyfajta óvatos optimizmust mutat.

Fotó: strand.hu

Kapcsolódó

Különleges hétvégével emlékeznek Egry Józsefre a Badacsonyon

A rendezvényt badacsonyi civil egyesületek és Badacsonytomaj Város Önkormányzata közösen hozta tető alá. -
Elolvasom

Betelt a 44. LIDL Balaton-átúszás klasszikus távja

Már nem lehet nevezni, mert hetekkel a rajt előtt betelt a 10 500 fős limit a 44. Lidl Balaton-átúszás 5,2
Elolvasom

Megszületett az ítélet Balatonalmádi egykori polgármesterének ügyében, aki rejtett kamerával figyelte meg a jegyzőt

Az eszköz 2025 márciusának végéig folyamatosan rögzítette az irodában történt eseményeket. - - A Veszp
Elolvasom