Fontos töltési pont szűnik meg az M7-es balatoni szakaszán

Tegnap éjfélkor hivatalosan befejeződött a siófoki elektromos autó villámtöltő pályafutása. A 2013-ban a Nissan és az önkormányzat összefogásában telepített CHAdeMO töltőoszlop az elmúlt években az egyik legfontosabb töltési pont volt az M7-es autópálya mentén, illetve a Balaton környékén, egyedüliként biztosítva a hazajutást a tópartra érkező villanyautósoknak. Bár a Budapest-Székesfehérvár vonalon létesült töltőknek köszönhetően szerepe az utóbbi időben némileg csökkent, a Székesfehérvár és Balatonkeresztúr közötti 100 km-es szakaszon bezárásáig az egyetlen jól megközelíthető, nyilvános villámtöltő maradt (a napokban átadott siófoki MOL Plugee töltő lehet majd az alternatívája, de az jelentős kerülő az autópályáról).

A csak CHAdeMO csatlakozóval felszerelt DBT (Nissan) töltő az elektromobilitás jogi szabályozásának az áldozata lett, ugyanis CCS csatlakozó híján az üzemeltetője már nem kaphatott rá hivatalos működési engedélyt. Az előírásoknak való megfelelés csak a készülék cseréjével lett volna megoldható, de az önkormányzat a meglévő többi töltőre hivatkozva egyelőre nem szavazta meg a helyszínnek a további működés lehetőségét.

Kapcsolódó

Egy napig ingyen használhatják az Annagora Aquaparkot a balatonfürediek

A város lakóinak szombaton díjmentes lesz a belépés. - - Június 27-én, szombaton ingyenes nyílt napot
Elolvasom

Csatornába szorult kismacskát mentettek a Tűzoltók Révfülöpön

A sikeres mentésről a Facebook oldalukon tudósítottak a Katasztrófavédelem munkatársai. - - A badacso
Elolvasom

Kedd éjfélig van érvényben a másodfokú hőségriadó

Ez a szezon első valódi hőhulláma. - - Másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos j
Elolvasom