Hamis jegyekkel csencseltek veszprémi koncerteken

A szélhámos párost őrizetbe vették.

Az első feljelentés 2024. augusztus 10-én érkezett a Veszprémi Rendőrkapitányságra, mert az egyik koncertre hamis belépőt adott el ismeretlen elkövető. Az egyik közösségi portálon eladásra kínált jegyről csak akkor derült ki, hogy hamis, amikor nem fogadták el a sértettől a beléptetésnél. Augusztusban további három veszprémi sértett tett feljelentést, akik a közösségi portálon szintén egy magánszemély által meghirdetett jegyekkel jártak pórul. A nyomozás során egy budapesti férfi és egy nagykőrösi nő került a nyomozók látókörébe, akikkel szemben elfogatóparancsot adott ki a Veszprémi Rendőrkapitányság. A páros által elkövetett hamis jegy eladásoknak országszerte több sértettje van. Eddig összesen hét károsult rovására elkövetett bűncselekményt egyesítettek a nyomozás során a veszprémi rendőrök, de várhatóan tovább fog szélesedni a sértettek köre. A 20 éves nőt és a 40 éves férfit 2024. december 17-én délután Nagykőrösön fogták a rendőrök. Előállításuk után őrizetbe vették őket, majd üzletszerűen elkövetett csalás vétség megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki a párost – számolt be a police.hu.


Kapcsolódó

Újabb droghálózatot számoltak fel Somogyban

A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói 11 Büntetés-végrehajtási Intézet és 12 vármegyei rendőrfők
Elolvasom

Somogyi orvvadászok rendőrkézen

A Barcsi Rendőrkapitányság nyomozói a Terrorelhárítási Központ munkatársainak segítségével június 18-án elf
Elolvasom

Egy napig ingyen használhatják az Annagora Aquaparkot a balatonfürediek

A város lakóinak szombaton díjmentes lesz a belépés. - - Június 27-én, szombaton ingyenes nyílt napot
Elolvasom