Három melegrekord is megdőlt szombaton

Három melegrekord is megdőlt szombaton

Három időjárási rekord is megdőlt szombaton – írta az Országos Meteorológiai Szolgálat a honlapján.

Azt írták: szombaton Körösszakálon 28,1 Celsius-fokig emelkedett a hőmérséklet, ezzel új országos legmagasabb napi maximum-hőmérsékleti rekord született. A korábbi rekord 28,0 fok volt, amelyet Adony állomáson mértek még 2019-ben.

Közleményük szerint a Szeged belterületén lévő meteorológiai állomáson hajnalban 20,6 fokig csökkent a hőmérséklet, ami új országos legmagasabb napi minimum-hőmérsékleti rekordot jelent. A korábbi rekord 16,0 fok volt, amelyet Balatonederics és Iklódbördőce állomásokon 2019-ben mértek.
    

Közölték azt is, hogy Budapesten, a ferihegyi meteorológiai állomáson hajnalban 16,2 fokig csökkent a hőmérséklet, amivel új fővárosi legmagasabb napi minimum-hőmérsékleti rekord született. A korábbi rekord 15,0 fok volt, amelyet Budapest belterület állomáson 2019-ben rögzítettek.

Forrás: mti.hu

Kapcsolódó

Menetrend szerinti autóbusz és személyautó ütközött Csetényben, egy férfi meghalt

Menetrend szerinti autóbusz és személyautó ütközött Csetényben szombat délelőtt, a balesetben a gépkocsi ve
Elolvasom

Maga előtt görgette a lopott olajos hordót egy részeges tolvaj Veszprémben

A veszprémi rendőrök elfogták a menekülő férfit - közölte a police.hu. - - Állampolgári bejelentés érk
Elolvasom

Kültéri mászófal lehet a veszprémi Pannon Egyetem ikonikus kéményéből?

Az elmúlt öt év során az intézmény mintegy 650 millió forintot fordított sporttal kapcsolatos fejlesztésekr
Elolvasom