Az energetikai fejlesztés több területen is érinti a jelenleg rendkívül elavult gépészettel rendelkező és csak nagyon gazdaságtalanul üzemeltethető, felújítandó épületet. A beruházásnak köszönhetően megvalósul a homlokzati falak hőszigetelése, valamennyi kültéri nyílászárót lecserélik alacsony hőáteresztő képességű, háromrétegű üveggel szerelt ablakra, és extra födémszigetelést kap a pince és a padlás is. Ezekkel a beavatkozásokkal az épületet tulajdonképpen úgy „becsomagolják”, hogy minimálisra csökken a belső és a külső hőmérséklet kapcsolata, vagyis nem jön be a hideg és nem szökik ki a meleg, az állandó belső hőmérséklet fenntartásának energiaigénye minimalizálódik, könnyen fenntarthatóvá válik. Ennek a belső, mostantól már szabályozható, temperált hőmérsékletnek a fenntartása érdekében új kondenzációs kazánnal gazdagodik az épület és megújulnak a belső hőleadók, vagyis a radiátorok is.
A Széchenyi Terv Plusz program keretében megvalósuló komplex energetikai fejlesztés egyik törekvése a környezettudatosság és a fenntarthatóság jegyében a helyben megtermelt energia bevonása, ezért az épület gazdaságos üzemeltetését új napelemes rendszer segíti majd. A mintegy 90 millió forint európai uniós támogatásból jut az épület akadálymentesítésére is, és az önkormányzat elkötelezett a Helyi Egyenlőségi Programban elfogadott alapelvek érvényesítése mellett is.
A tervek szerint a fejlesztés eredményeként a külsőleg és belsőleg is megújuló művelődési ház már december elejétől a településvezetés és a lakosság rendelkezésére fog állni a karácsonyi időszak programjainak megszervezéséhez és lebonyolításához.