Hattyúk mentéséhez riasztották a balatoni vízimentőket

„Számos telefonhívás érkezett ezen a hétvégén szolgálatunkhoz. Igazából emberek életének mentésére alakultunk, azonban most hattyúk voltak a bajbajutottak” – írja közösségi oldalán a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata.

Keszthelyen már nem tudtak segíteni, mert vélhetően egy róka végzett a hattyúval, mire odaértek a vízimentők – derül ki a csatolt videóból is. Bogláron vaklármának bizonyult a riasztás, Szárszón pedig csak lusta volt az egyik hattyú, nem volt befagyva, a közelítő drón meghozta a mozgáshoz való kedvét – írják.

A csatolt videókból kiderül az is, hogy a vízimentők csak speciális eszközzel merészkedtek a jégre, az továbbra is alkalmatlan a téli sportolásra.

Forrás: hirbalaton.hu

Kapcsolódó

Egy éjszaka alatt két helyre tört be egy férfi egy Veszprém környéki faluban

A rendőrök alig pár óra alatt elfogták a Veszprém környéki férfit - tájékoztatott a police.hu. - - -
Elolvasom

Bántalmazta volt élettársát egy Tapolca környéki férfi és 10 milliót követelt tőle

A rendőrök elfogták a 44 éves Tapolca környéki férfit, és őrizetbe vették - adta közre a police.hu. - -
Elolvasom

Nemcsak a fürdőház újul meg Hévízen

A teljes beruházás minden bizonnyal egy hosszabb időintervallumot ölel majd fel. - - A Hévízi Tófürdő
Elolvasom