Helyi termelőket díjaztak a Bakony Expo-n

A Bakony Expo tavaszi vásár zárónapján díjazták a kiállítókat. Összesen öt kategóriában adták át az elismeréseket, valamint a vásári nagydíj is gazdára talált. A polgármester azt ígérte, ha a járványhelyzet engedi, novemberben már az Arénában rendezik meg az expót.

Tavaszi vásár formájában rendezték meg a tavalyról elhalasztott Bakony Expo-t a hétvégén, valamint pünkösdhétfőn a Veszprém Aréna előtti téren. Az idei vásár fő tematikáját a gomba adta, az viszont nem volt betervezve, hogy az időjárás is igazodik ehhez, azaz a gombák szempontjából előnyös, ám a rendezvény esetében kellemetlen eső többször is megzavarta a látogatókat.

Mindezek ellenére idén is sokan kilátogattak a vásárra, amelynek záróakkordjaként immáron hagyományos jelleggel átadták a szakmai zsűri által odaítélt díjakat a kiállítóknak.

Összesen öt kategóriában díjazták a termelőket és kézműveseket, ezek alapján

  • az élelmiszer kategóriában a Rosales Veszprém lekvárjait;
  • ital kategóriában a bándi Bandauer kézműves sörműhelyt;
  • kézművesség kategóriában a Ro-Zita Kerámia termékeit;
  • innovatív termék kategóriában a Nanana Dekor kínálatát;

díjazták.

Különdíjas lett a Bakonyvidéki Gombász Egyesület.

Ezeken kívül átadták a vásári nagydíjat is, amit a Tési Tökmagolaj érdemelt ki.

Forrás: vehir.hu

Kapcsolódó

135 millió forint vissza nem térítendő támogatásra pályázik Balatonfüred és környéke

A támogatás a Versenyképes Járások Programnak köszönhetően jutna el a térséghez. - - A képviselő-testü
Elolvasom

Egry József kiállítás nyílik a balatonfüredi Vaszary Galériában

A tárlat megnyitóját március 7-én, szombaton, 15 órakor tartják. - - Egry József életművét bemutató ki
Elolvasom

Tavasszal átfogó élelmiszer-biztonsági és fogyasztóvédelmi ellenőrzéseket indít az NKFH

A húsvéti ünnepek közeledtével tavaszi átfogó élelmiszer-biztonsági és fogyasztóvédelmi ellenőrzést indít
Elolvasom