Hétfőtől nem látogatható Hegyestű

Hétfőtől nem látogatható Hegyestű

A hétvégén még érdemes beugrani, ha a közelben járunk, a bemutatóhely téli leállása előtt.

November 10-ig látogatható a Hegyestűi Geológiai Bemutatóhely. A téli szünet után legközelebb március közepétől fogadják újra a látogatókat.

A Monoszló és Zánka között magasodó Hegyestű egyedülálló geológiai értékünk. A tanúhegy északi felét korábban a bazaltbányászat során lefejtették, a visszamaradt, közel 50 m magas bányafal azonban megmutatja nekünk a több millió évvel ezelőtt működött vulkán belsejét és a kürtőjében rekedt, megdermedt bazaltos láva öt- és hatszögletű, oszlopos formáit – olvasható a turistamagazin.hu-n.

A geológiai érdekességeken túl a környező táj szépségeiben is lehet innen gyönyörködni. A Hegyes-tű tetejéről csodaszép panoráma tárul a szemünk elé: láthatjuk többek között a Fonyódi-hegyet, a Badacsonyt, a Gulácsot, a Keszthelyi-hegységet, a Fekete-hegyet és természetesen a Balatont.


Forrás: turistamagazin.hu
Fotó: Wikipedia

Kapcsolódó

Egy Anna-báli szerelemről szóló musical debütál Balatonfüreden

2026. augusztus 28-án felolvasószínházi keretek között mutatják be az Anna! – Egy tánc, más nem számít
Elolvasom

Itt a legújabb éghajlati jelentés a Földről: minden mutatóban rosszabb a helyzet, de vannak meglepő eredmények is a legutóbbi IPCC-jelentés óta

A legutóbbi, 2021-ben megjelent IPCC-jelentés óta eltelt évek nem írták át a klímaváltozásról alkotott tudo
Elolvasom

Szuperhősök a magyar tenger partján: Tokody Klára felfedte a Balaton rejtett kincseit

Izgalmas történelmi alakok és mitikus lények találhatók a sikerszerző kiadványaiban. Tokody Klára könyveiér
Elolvasom