Az ipari csigák általában acélból vagy alumíniumból készülnek, ez adja a strapabírást és tartósságot. Az ennél könnyebb és rugalmasabb fémek esetén már felmerülhet a törés lehetősége is, így nem is nagyon találunk a piacon. A hatékonyságát pedig két dolog határozza meg, ezek a csigakerék mérete és hogy önkenő csapágyakkal rendelkeznek vagy sem. az valószínűleg Egyértelmű, hogy minél nagyobb átmérőjű a csiga kereke, annál hatékonyabb a csiga, ugyanis annál nagyobb terhet bír el. Ma már létezik dupla csiga is, amely főként a drótkötélen való közlekedésben segít, ugyanis sokkal nagyobb stabilitást biztosít. A teherszállításra viszont elég az egyszerű ipari csiga, nem szükséges a dupla, inkább csak személyszállítás esetén ajánlott.
A csigák rendelkezhetnek fix vagy nyitható oldalrésszel is. Előbbi esetén szimmetrikus karabinert ajánlott használni, és a kötélre való helyezésük gyors és egyszerű. A nyitott oldalrésszel rendelkező csigákat viszont a kötélre helyezéshez ki kell nyitni, és bármilyen más karabiner is használható hozzájuk. Ha nagyobb terhelés a cél, akkor asszimetrikus karabiner használata ajánlott, tehát inkább a nyitható oldalrésszel rendelkező csiga lesz a befutó. Ha azonban kisebb terhelés éri, akkor a szimmetrikus karabiner a jó választás, és ezzel együtt a zárt oldalrészes csiga. Az asszimetrikus karabiner azt jelenti, hogy a záródó nyelvre kevesebb terhelés jut, ezért is bír több terhelést. Emellett léteznek vízhatlan csigák is, így ha olyan területen használod, amelynél víz érheti, érdemes ezt vásárolni.
Ipari csigára szükséged lehet ha például sziklamászást, falmászást választasz hobbidnak, hiszen ebben az esetben elengedhetetlen a biztosító kötél használata. Ha ipari alpinista karrieren gondolkodsz, akkor szintén, hiszen nem mehetsz fel sok méter magasságba biztosító kötél használata nélkül, ugyanis túl veszélyes, kockázatos egy zuhanás. Segítségével könnyebben közlekedhetsz a drótkötélen, vagy segíthetsz a magasban lévő kollégádnak felküldeni a szerszámokat.
Ahhoz, hogy tudd, milyen ipari csiga szükséges számodra, először gondold át, pontosan milyen terhelésnek akarod kitenni. A csigák munkaterhelhetőségét kN-ben, vagyis kilonewtonban adják meg.1 kN megközelítőleg 101 kilogrammnak felel meg, tehát egy átlagos, 5 kN-t terhelést elbíró ipari csiga több, mint 500 kilót bír el. Ezek alapján számold ki, hogy körülbelül milyen tömeget szeretnél vele szállítani, felhúzni. Emellett figyelj arra is, hogy milyen időjárási körülmények között használnád, ugyanis nem minden csiga alkalmas vizes, jeges vagy sáros kötélen is működni és megfelelően blokkolni. A rozsdamentes acél, alumínium mind kiváló anyag a csigához, valamint fordíts figyelmet arra is, hogy milyen kötélátmérő fér át rajta! Ha ugyanis túl vastag a kötél, akkor hiába adtál ki súlyos tízezreket a csigáért, sajnos nem fogod tudni használni.
Az ipari csiga kiválasztásán az életed is múlthat, ezért semmiképp sem ajánlott a legolcsóbbat, bármilyen körültekintés nélkül választani. Egy jó csiga sok évig hű társad lehet a munkádban vagy épp legújabb hobbidban, ezért meg kell fizetni az árát.