Holnap tartják a Balaton-átúszást

Holnap tartják a Balaton-átúszást

Holnap, azaz 2021. augusztus 7-én kerül megrendezésre a 39. Lidl Balaton-átúszás, amelyet eredetileg a múlt héten tartottak volna, ám az a kedvezőtlen időjárás miatt elmaradt.


A szervezők csütörtöki közleménye szerint a döntést az Országos Meteorológiai Szolgálat siófoki obszervatóriumának időjárás előrejelzése alapján, a Balatoni Vízirendészet parancsnokának egyetértésével hozták meg.

A Révfülöp és Balatonboglár között sorra kerülő eseményen az előrejelzések szerint nyárias hőmérsékletre lehet számítani, a déli órákban 29-30 fokkal. A vízhőmérséklet alacsonyabb lesz az elmúlt hetekhez képest, 23-24 fokos felszíni vízhőmérséklet várható.

Az eddigi 38 átúszás legjobb ideje a férfiaknál a 10 kilométeren csütörtökön Tokióban olimpiai ezüstérmes Rasovszky Kristóf (57:00 perc), a nőknél pedig a 2012-ben olimpiai bajnok Risztov Éva (1:00:58 óra) nevéhez fűződik.



Forrás: MTI
Fotó: Wikipedia

Kapcsolódó

Idén rekordszámú látogatót várnak a siófoki Plázsra

Június 7-én immár 10. alkalommal nyitja meg kapuit a Balaton legmeghatározóbb szórakoztató központja, a si
Elolvasom

Újabb jövőbemutató nevek a legendás hőerőműben megrendezett INOTA Fesztivál fellépői között

Az INOTA Fesztivál innovatív megközelítésével új fejezetet nyitott a magyar fesztiváltörténelemben, és 202
Elolvasom

Nívós nemzetközi díjat szerzett a varjaskéri templomrom és egy balatonfüredi apartmanház is

Egy Szlovéniában tartott rangos építészeti gálán egy balatonfüredi apartmanház és a varjaskéri templomrom f
Elolvasom